Foto: Detský jarmok a zbierka školských potrieb na Fončorde

V areáli  Centra voľného času Havranské na sídlisku Fončorda v Banskej Bystrici to koncom prázdnin v piatok  (30.08.)  žilo detským džavotom. Deti si mohli  vyskúšať rôzne atrakcie,  vyšantiť sa na skákacom hrade, vyskúšať si športové aktivity a  doniesť, či odniesť si niečo z netradičnej burzy školských potrieb.

Od dopoludnia prichádzali rodinky s deťmi a spolu si vyskúšali športové aktivity ako cornhole, discgolf, atletickú škôlku. Vyskúšať si bolo možné aj petang pri ktorom zaškolili seniori z OZ AKSEN.  Nechýbal tvoriví stánok,  z ktorého si každý odniesol malý, vlastnoručne vyrobený darček, obľúbená palacinkáreň či stánok Komunitného centra Fončorda v ktorom pomáhali aj dobrovoľníci. Celý deň bol k dispozícii aj skákací hrad.  Zdobenie perníkov, malo tiež veľký úspech. Maľovanie na tvár si dal utiecť tiež málokto. Nechýbala výborná atmosféra, detské pesničky a poniektoré deti sa aj zatancovali.

Komunitné centrum Fončorda pripravilo aj tento rok zbierku školských potrieb a hračiek, ktoré zbieralo už počas letných prázdnin.  Cieľom zbierky je pomôcť rodinám zo sociálne slabších pomerov, ktoré si na detský jarmok  prišli vyzdvihnúť veci. Školské tašky, peračníky, zošity, knihy, pravítka, kufríky, vrecká a rôzne školské potreby to všetko  mohli ľudia doniesť na podujatie a potešiť tak ďalších. Školské veci, ako aj hračky potešili nejedno srdiečko.

„Teší nás že každý rok sa ľudia delia o školské potreby a pomôcky, že sa naša komunitná burza stala už tradíciou a darci sa nám už sami hlásia či sa môžu pridať. Čím viac nás je, tým viac vieme pomôcť tam, kde to treba. Milo nás prekvapil aj dopyt od p. učiteliek, ktoré nám dávali tipy na deti zo sociálne slabších rodín, kde sa veci do školy určite hodia a odľahčiť rodinné rozpočty. Všetko čo aj po dnešnom dni ostalo ešte rozriedime a rozdistribuujeme k týmto školákom. Veď zošit, pero, farbičky, obaly alebo školská taška by nemali byť nedostupným luxusom. Ďakujeme všetkým, ktorí myslia nielen na vlastné ale aj na cudzie deti!“ povedali pracovníčky komunitného centra Fončorda.

Organizátorom podujatia bolo Centrum voľného času Havranské, ktoré predstavilo návštevníkom svoje aktivity na nový školský rok. Partnermi podujatia boli  Mesto Banská Bystrica, Komunitné centrum Fončorda a spoločnosť BCF s.r.o. Pomocnú ruku podali aj dobrovoľníci z OZ SPOSA BB, OZ AKSEN a mnohí ďalší.

 

ek, foto: redakčné

Pozri tiež

Zažite letnú oázu v centre mesta pod Urpínom

Už tento víkend, 14.-15. augusta 2020, čaká návštevníkov nákupného a voľnočasového centra bohatý program, ktorý vytvorí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *