Foto: Európsky deň športu na ZŠ Sitnianska

Základom zdravého životného štýlu je pohyb. Nemusí z vás byť profesionálny športovec, stačí si nájsť každý deň chvíľku pre fyzickú aktivitu. 

ZŠ Sitnianska zorganizovala na podporu pohybu už piaty ročník #Beactive Európskeho dňa športu. Pre obyvateľov Sásovej – Rudlovej pripravila sedem disciplín, ktoré prilákali nielen deti, ale aj ich rodičov či príbuzných. Všetci si mohli vyskúšať ako sa cítia skokani na lyžiach, pokúšali sa zdolať karatistov úderom či kopom, súťažili v rýchlostnom behu alebo si zvyšovali frekvenciu svojho tepu pri jumpingu. Okrem týchto disciplín sa škola zapojila aj do celoslovenskej kampane, ktorú organizuje Slovenská rope skippingová asociácia. Žiaci majú naskákať v priebehu dvoch týždňov 500.000 preskokov cez švihadlo a posilniť tým svoje srdce. A tak deti skákali nielen počas Európskeho dňa športu, ale aj ďalšie dni na vyučovaní, cez prestávky, v školskom klube a na hodinách telesnej výchovy. 

Cieľom tejto akcie bolo ukázať deťom, ale aj širokej verejnosti, aký je pohyb dôležitý pre zdravie človeka. 

foto: ZŠ Sitnianska, Alexandra Chrobáková

Pozri tiež

V roku 2020 kraj investuje 58 037 000 eur do rekonštrukcie ciest, zariadení sociálnych služieb, stredných škôl či obnovy kultúrnych pamiatok

Aj v roku 2020 sú pre Banskobystrický samosprávny kraj prioritou bezpečnejšie cesty, kvalitnejšie sociálne služby …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *