Foto: Finále XI. ročníka Žiackej chodeckej ligy

Finále 11. ročníka Žiackej chodeckej ligy uzatvorilo plejádu 5 kolovej súťaže v atletickej chôdzi.

Usporiadatelia žiackych chodeckých pretekov ŠK BCF Dukla BB, OZ Erika Karová a VŠC Dukla BB, 31. mája v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici vyhodnotili najlepších jednotlivcov a školy v rámci celého XI. ročníka.

Tak, ako v priebehu celého školského roka aj vo finále prišli reprezentovať svoje školy, nielen deti zo základných škôl z Banskej Bystrice, ale aj z Bacúcha, Žiaru nad Hronom, Beňuša, Brezna, Hliníku nad Hronom, Slovenskej Ľupče a iných škôl. Do súťaže sa zapojilo spolu 20 základných škôl.
Medzi školami zvíťazila ZŠ Radvanská 1 Banská Bystrica, pred druhou ZŠ JGT Gaštanovou Banská Bystrica a treťou ZŠ Spojová  Banská Bystrica.

Medzi jednotlivcami zvíťazili v jednotlivých kategóriách: Dominika Pernická (ZŠ Radvanská BB), Adam Masár (ZŠ Radvanská BB), Nina Knoppová (ZŠ Radvanská BB), Šimon Bátovský (ZŠ Spojová BB), Ema Černajová (ZŠ Žiar nad Hronom), Filip Krestianko (ZŠ Ďumbierska BB), Barbora Brnáková (ZŠ Žiar nad Hronom) a Patrik Nemčok (ZŠ Badín).


Podujatie poctili svojou prítomnosťou olympijskí víťazi v atletickej chôdzi a veľké vzory súťažiacich detí Jozef Pribilinec a Matej Tóth, ktorí venovali svojim nasledovníkom podpisy, spoločné fotografie a samozrejme odovzdávali aj ceny tým najúspešnejším.

„Vážime si každú jednu školu, ktorá sa zapojila do Žiackej chodeckej ligy a umožnila tak deťom zasúťažiť si medzi sebou, nadobudnúť nové priateľstvá, zážitky a skúsenosti ktoré neskôr zúročia v reálnom živote,“

povedala predsedníčka ŠK BCF Dukla BB Erika Karová.

Partnermi podujatia boli VŠC DUKLA BB, spoločnosť BCF s.r.o., Slovenský atletický zväz, Akcent Nova s.r.o., TESCO STORES, a.s., Športové gymnázium a finančne podujatie podporilo Mesto Banská Bystrica.

Lucia Kršňáková, foto: ŠK BCF DUKLA BB

Pozri tiež

Foto: Finále Žiackej chodeckej ligy v meste pod Urpínom opäť úspešne

V Banskej Bystrici sa vo štvrtok 23. mája 2019 uskutočnilo piate kolo a zároveň aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *