Foto: Hasičom zo Slovenska a Čiech bolo horúco, nie však kvôli ohňu

Počas prezentácie prostriedkov „APO“ sa na štadióne MFK Lokomotíva Zvolen uskutočnil v stredu 19.10. priateľský medzištátny futbalový zápas Slovensko – Česko. Tímy futbalových reprezentácii boli zložené z profesionálnych hasičov.

Tentokrát teda nebojovali s ohňom a hasilo sa akurát tak pred bránou, keď bolo horúco pri šanciach na oboch stranách. Zápas, ktorý sledovalo viac ako 1200 ľudí sa skončil v prospech Slovenských hasičov, ale zážitok z podujatia si domov odniesli všetci.

Slovensko – Česko 4:1

Víťazmi priateľského medzištátneho futbalového zápasu medzi slovenskými a českými profesionálnymi hasičmi sa teda stali Slováci. Prvý gól padol už v 9. minúte a na tribúnach sa tešili aj funkcionári. O prvý zásah do siete sa zaslúžil Adam Santoris (VC HaZZ Lešť). Druhý gól padol už o tri minúty. Úspešným strelcom v 12. minúte  bol Dušan Drienovský (KR HaZZ Banská Bystrica). Tretí gól za slovenských hasičov pridal v 37. minúte Ján Kouřil (VC HaZZ Lešť) a štvrtý gól padol až v druhom polčase. V 56. minúte potešil divákov Adrián Tropp (KR HaZZ Prešov), za českú „hasičskú“ reprezentáciu skóroval v 24. minúte Radek Gabriel. Hoci išlo o priateľský zápas hasičov, niektoré individuálne výkony boli naozaj excelentné. Hasiči – futbalisti dokázali, že sú v kondícii nielen v práci, ale aj na trávniku.

mp

Pozri tiež

Mesto obstaráva zhotoviteľa na výstavbu Mestského mládežníckeho štadióna v Radvani

Zámer realizovať Mestský mládežnícky štadión v Radvani oznámilo mesto Banská Bystrica ešte v januári 2018. O tom, že cesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *