Foto: Hurá prázdniny opäť nesklamali

Predposledná sobota školského roku patrila v Banskej Bystrici všetkým deťom, no nielen im. Všetci bez rozdielu veku už po ôsmykrát oslávili príchod konca školského roka na podujatí Hurá prázdniny. Aj tento rok bolo podujatie súčasťou 8. ročníka festivalu dizajnu a umenia FUBABY 2019.

Počas celého dňa bol pre malých aj veľkých pripravený bohatý program. Od rána vozili deti motorkári z klubu Chopper club. Nechýbali  rôzne olympijské športy či autogramiáda úspešných reprezentantov VŠC Dukla Banská Bystrica, deti si mohli precvičiť angličtinu v stánku Sonyta music a Helen Doron English, vyskúšať si disc golf bolo možné  na stanovišti Centra voľného času Havranské. Svoju prácu a techniku tiež predstavili policajti a hasiči a najmä chlapci si užili ukážky policajného zásahu od príslušníkov ZVJS.

„Teším sa, že aj tento rok zavítalo na podujatie veľké množstvo ľudí. Tento rok sa na  príprave podujatia a  realizácii podieľalo viac než 400 ľudí. Rodiny s deťmi si podujatie obľúbili, prišli nielen Banskobystričania, ale aj návštevníci z okolitých regiónov. Počasie nám síce do konca podujatia neprialo, verím však, že si všetci užili pekné dopoludnie,“

zhodnotila podujatie hlavná organizátorka  Erika Karová.

K takémuto podujatiu patrí samozrejme aj kultúra. Na hlavnom pódiu sa stále niečo dialo a to pod taktovkou skvelého (a vtipného) moderátora Igora Šimega, ako aj moderátorky Andrei Urbašíkovej. Návštevníci si mohli pozrieť vystúpenie detského folklórneho súboru Matičiarik i tanečnej školy K – DanceK Hurá prázdninám už neodmysliteľne patria aj stanovištia Vydra, občianske združenie Kompas – centrum rozvoja, SPOSAspoločnosť pre ľudí s autizmom, FIRE GYM s thajským boxom, Ovocníčkovo so značkou Kubík, FANTAO, TC Baseline s tenisom, floorball, tento rok pod taktovkou OZ FAIR PLAY SPORTS. Ako nováčikovia sa s veľkým úspechom predstavili Dobrovoľný hasičský zbor Rakytovce, ktorý pre deti mal pripravené rôzne aktivity ako aj úkážku hasičskej výstroje.  UMB Hockey team mal pre malých hokejistov pripravené športové aktivity a nechýbala ani ich trofej.  Národné lesnícke centrum pripravilo pre deti enviro aktivitky, nechýbali Športový klub lyžiarov, OOCR Stredné Slovensko s e-bikami, Úsmev ako dar, Vedecká hračka, o.z., USBORNE Magic letter s anglickými knihami pre deti, PSS aj s maskotom Lišiaka. Počas celého podujatia sa mohli deti vyšantiť na skákacích hradoch, ako aj stretnúť princeznú Elzu, Spidermana či postavičky macka Brumíka.

Najväčšou hviezdou 8. ročníka podujatia Hurá prázdniny bolo vystúpenie Toma a Ela.  Zaspievali svoje najväčšie hity aj novšie piesne a pri pohľade do publika bolo vidieť, že si hlavne najmenší prišli na svoje.

„Rada by som touto cestou poďakovala všetkým ľuďom, ktorí sa podieľali na vytvorení tohto podujatia a sponzorom. Teším sa, že aj tento rok sme boli súčasťou festivalu FUBABY. Zvlášť chcem poďakovať všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na podujatí, či už na stanovištiach, ako aj dobrovoľníkom. Môj obdiv majú aj rodičia, ktorí si aj napriek svojim starostiam bežného života nájdu čas na to, aby svoje ratolesti viedli ku kultúre, tancu a športu. Za bezproblémový priebeh akcie sa chcem poďakovať aj mestskej polícii, príslušníkom Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici a Krajského hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici a Mestu Banská Bystrica za ústretovosť.“

dodala Erika Karová.

Napriek tomu, že počas víkendu bolo v Banskej Bystrici a v jej okolí mnoho podujatí, Hurá prázdniny sa opäť vydarili, aj keď kvôli počasiu bolo podujatie ukončené predčasne.  A pokiaľ ste neboli, v našej veľkej fotogalérii sa môžete pozrieť, o čo ste prišli.

Ako informovala Erika Karová, deti, ktoré si nestihli vyzdvihnúť svoju medailu, majú možnosť prísť si po ňu do sídla BCF na Zvolenskú cestu 14, alebo na Stavebnú 1.  Ak ste ešte nezahodili lístky z tomboly, sledujte fb stránku Hurá, na ktorej sú uverejnené výherné tombolové čísla.

V mene detí ďakujeme všetkým prispievateľom do tomboly, okrem vyššie spomenutých podujatie podporili DRU, SIAF, TUPPERWARE, Koliba Trade, Cente 3D-mix, Športový klub Raja, BM Elektro, INTERSPORT, SPORT BY, Caramel Fit, Stredoslovenské múzeum, HM Tesco Extra, LIONS CLUB, URPINER a ďalší,

poďakovala na záver Erika Karová.

zč, foto redakčné

Pozri tiež

FOTO: Hurá prázdniny prilákali rekordný počet návštevníkov

Posledná sobota školského roku patrila v Banskej Bystrici všetkým deťom, no nielen im. Všetci bez …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *