FOTO: Hurá prázdniny prilákali rekordný počet návštevníkov

Posledná sobota školského roku patrila v Banskej Bystrici všetkým deťom, no nielen im. Všetci bez rozdielu veku už po štvrtýkrát oslávili koniec školského roka na  podujatí Hurá prázdniny.

Deň odštartovali deti chodeckými pretekmi v parku, pod záštitou Juraja Benčíka. Počas celého dňa bol pre malých aj veľkých pripravený bohatý program. Deti si mohli vyskúšať rôzne olympijské športy, či získať autogram od úspešných reprezentantov VŠC Dukla Banská Bystrica, precvičiť si angličtinu v stánku Helen Doron English, vyskúšať si corn hole a disc golf na stanovišti Centra voľného času Pohoda, vyskúšať si lezenie, ktoré pripravila Lezecká Akadémia ASA, či prejsť sa rozprávkovým parkom. Svoje umenie predviedli aj banskobystrickí parkouristi zo Slovak Freerun Family. Svoju prácu a techniku tiež predstavili policajti a hasiči a najmä chlapci si užili jazdu na mega traktoroch, ktoré zdobia vozidlový park organizátora.

„BCF je jednou z mála firiem, ktorá usporadúva podujatie tak veľkého rozsahu – tento rok sa na jeho príprave, realizácii a programe podieľalo viac než 340 ľudí. Rodiny s deťmi si podujatie obľúbili, prichádzajú nielen Banskobystričania, ale aj návštevníci z okolitých regiónov. Tento rok podujatie Hurá prázdniny navštívilo viac ako 7000 ľudí, čo nás veľmi teší,“ zhodnotila podujatie majiteľka spoločnosti BCF a organizátorka podujatia Erika Karová.

K takémuto podujatiu patrí samozrejme aj kultúra. Na hlavnom pódiu sa stále niečo dialo a to pod taktovkou skvelého (a vtipného) moderátora Richarda Vrableca. Návštevníci si mohli pozrieť vystúpenia detských folklórnych súborov Matičiarik a Drienka. K Hurá prázdninám už neodmysliteľne patria aj dievčatá z Tanečnej školy Janette Fáberovej, či vystúpenie Detského hudobného centra Sonyta Music a zaspievala aj známa muzikálová speváčka Dagmar Rostandt. Najväčšou hviezdou 4. ročníka podujatia Hurá prázdniny bola určite jedna z najlepších súčasných českých kapiel, pop-rocková formácia Chinaski. Páni zaspievali svoje najväčšie hity aj novšie piesne a pri pohľade do publika bolo vidieť, že mnohí z nás si ich texty ešte dobre pamätajú.

„Rada by som touto cestou poďakovala všetkým ľuďom, ktorí sa podieľali na vytvorení tohto podujatia a sponzorom. Zvlášť chcem poďakovať za perfektný tanečný výkon, kde je jasné, že naše ratolesti tvrdo trénujú, aby mohli dosiahnuť takéto dokonalé výkony profesionálov. Môj obdiv majú aj rodičia, ktorí si aj napriek svojim starostiam bežného života nájdu čas na to, aby svoje ratolesti viedli ku kultúre, tancu a športu. Za bezproblémový priebeh akcie sa chcem poďakovať aj mestskej polícii, príslušníkom Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici a Krajského hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici a mestu Banská Bystrica za ústretovosť.“ dodala Erika Karová.

Napriek tomu, že počas víkendu bolo v Banskej Bystrici a v jej okolí mnoho podujatí, Hurá prázdniny sa opäť vydarili, návštevníci odchádzali z akcie s úsmevom na tvári. A pokiaľ ste neboli, v našej veľkej fotogalérii sa môžete pozrieť, o čo ste prišli.

(pef), foto: (pr), (pef)

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Jeden komentár

  1. Zuzana Bedecsová

    Podujatie bolo zaujimavé, program bol podla mňa veľmi pestrý…jedine, čo ma na celej akcii mrzelo, že tam nebol žiadny stánok s občerstvením (ak nerátam pri hoteli LUX jeden s nealkom a trdelníkom)…dobre by padlo, ak by tam v budúcnosti boli aspoň hot-dogy, langoš či nejaké grilované mäsko…myslím, že by sa to páčilo viacerým rodičom a tiež aj deťom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *