Vo štvrtok 22. novembra od 14:00 hod. patrilo atletickej dráhe krytej haly Športového gymnázia v Banskej Bystrici žiakom a žiačkam základných škôl nielen z Banskej Bystrice. Zabojovali v II. kole XII. ročníka Žiackej chodeckej ligy o medaile a cenné body pre seba aj družstvo základnej školy, ktoré reprezentovali.

Organizátori OZ Erika Karová, ŠK BCF Dukla BB  a VŠC Dukla BB evidovali na štarte úvodného I. kola 80 žiakov a žiačok z družstiev základných škôl z Banskej Bystrice, Slovenskej Ľupče, Bacúcha, Beňuša, Žiaru nad Hronom,  Hliníka nad Hronom a  Revúcej.

„Teším sa hojnej účasti a záujmu detí o chôdzu. Príjemné bolo sledovať hlavne najmladšie deti, ktoré začali trénovať len začiatkom školského roka a pre mnohé to boli prvé preteky. Ukázali svoju odvahu, bojovnosť a talent. Krásne sa medzi sebou povzbudzovali a fandili si. Vážim si, že deti prišli povzbudiť aj rodičia či starí rodičia a pre mnohých je to veľká podpora.“

povedala predsedníčka ŠK BCF Dukla BB Erika Karová.

V kategórii žiačok na 500m trati zvíťazila Terézia Donovalová,  pred Alžbetou Perichtovou  a Jasmínou Kravčíkovou. V kategórii žiakov zvíťazil Tomáš Tkáč  pred Šimonom Benčíkom  a Lukášom Karom.

V kategórii žiačok na 1km zvíťazila Dominika Pernická, druhé miesto si vybojovala Petra Lopatková a tretia sa umiestnila Daniela Houšková. V kategórii chlapcov na 1km zvíťazil Richard Zámečník, za ním prišiel do cieľa Michal Ivanič a tretí skončil Lukáš Hriň.

V ďalšej kategórii žiačok na 1km prišla do cieľa talentovaná Kristína Zámečníková, ktorá skončila nedávno na M SR v Dudinciach v cezpoľnom behu na štvrtok mieste. Druhé miesto si vybojovala Bibiána Jančová a tretia prišla do cieľa Henrieta Pastoreková. V kategórii chlapcov zvíťazil Šimon Bátovský, pred Samuelom Kolárom a Jakubom Mažgútom.

V kategórii starších žiačok na 1km zvíťazila Nina Poštová, druhá prišla  do cieľa Michaela Beličková pred Barborou Brnákovou. V kat. chlapcov zvíťazil Filip Krestianko pred Jakubom Bátovským a Michalom Dudom.

V poradí škôl je zatiaľ po druhom kole v čele ZŠ Radvanská, druhá je ZŠ JGT Gaštanová, tretie je Športové gymnázium BB a štvrtá je ZŠ Žiar nad Hronom.  Každým kolom sa poradie škôl mení. Do Žiackej chodeckej ligy je zapojených zatiaľ 14 základných škôl.

Hlavným partnerom XII. ročníka Žiackej chodeckej ligy bola spoločnosť BCF s.r.o. a partnermi ŠG Banská Bystrica, Slovenský atletický zväz, EMS Banská Bystrica 2017 a Tatranská mliekáreň a.s. Mediálnymi partnermi XII. ročníka boli Priekopník, Športlandia.sk a Bystricoviny. Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica a Slovenského atletického zväzu.

Tretie kolo Žiackej chodeckej ligy sa uskutoční 31. januára 2019.

Pozri tiež

Pozvánka: Tradičná chuť jesene a zatváranie Banoša

V areáli Strednej odbornej školy Pod Bánošom sa v sobotu, 19. októbra o 10:00 hod. uskutoční slávnostné ukončenie …