Foto: „Ľadový“ 5. ročník Mikulášskeho behu

Napriek nepriaznivému počasiu si to 74 odvážnych Mikulášov namierilo už po piatykrát od ESC na Huštáku cez Dolnú ulicu až na Námestie SNP v Banskej Bystrici.

V nedeľu 2. decembra 2018 sa konal v Banskej Bystrici 5. ročník charitatívneho Mikulášskeho behu. Plánovaný štart o 16:30 hod. spred ESC neprekazila ani celodenná silná poľadovica. Malí aj veľkí červení Mikuláši prekonali ľadové chodníky k OC Point. Bežať začali až v Dolnej ulici, kde ľad ustúpil. Všetci sa napokon dostali až do cieľa na Námestí SNP, kde ich čakalo teplé občerstvenie.

„Na bežeckom podujatí Mikulášov som štartovala prvýkrát. Napriek poľadovici sa mi bežalo v tejto skvelej atmosfére perfektne a na budúci rok by som si to určite rada zopakovala,“

povedala v cieli nadšená mikulášska bežkyňa.

Účastníci podujatia pomohli zakúpením štartovného čísla a statočným behom Svetielku nádeje z Banskej Bystrice, ktoré sa dlhodobo venuje nadstavbe liečebného procesu detských onkologických pacientov z celého Slovenska v rámci banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnice.

Tradíciou sa stalo záverečné spoločné fotografovanie organizátorov z Crazy WoMan Active Planet spolu so všetkými účastníkmi Mikulášskeho behu a partnermi z Lions Clubu Banská Bystrica.

Výťažok zo štartovného bude vo forme šeku odovzdaný Svetielku nádeje v predajni Active Planet na ČSA 23 v Banskej Bystrici.

mp

 

Pozri tiež

Škôlky sa ešte stále môžu prihlásiť na bezplatné meranie zraku

V októbri odštartoval tretí ročník unikátneho projektu zameraného na prevenciu detských očných ochorení, Zdravé oči už …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *