Foto: Letná sezóna v Banskej Bystrici otvorená spustením fontány

Dnes popoludní (27.4.2019) v Banskej Bystrici otvorili letnú turistickú sezónu. Ako je už zvykom, stalo sa tak slávnostným spustením fontány na námestí SNP. Námestie ožilo aj vďaka ochutnávkam vína a jazzovej hudby.

Spustenie obľúbenej fontány po zimnej prestávke oživilo námestie v zlomku sekundy a tryskajúca voda akoby pritiahla aj pár slnečných lúčov a osviežila vzduch. Pochmúrne počasie sa pri spustení fontány na chvíľu zmenilo na príjemnejšie a od tohto momentu sa banskobystrické námestie nadýchlo do novej letnej sezóny. Atmosféru umocňovala hudba z pódia, kde sa konala časť medzinárodného festivalu  UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL.

Pri spustení fontány a otvorení letnej sezóny prezradil primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, že čoskoro sa obyvatelia mesta budú môcť tešiť aj z ďalšej fontány. Mesto Banská Bystrica totiž postupne obnovuje zanedbané fontány a už začiatkom mája sa po rokoch spustí aj fontána v parčíku pred Mestským úradom. Zaujímavá bude svojou farebnosťou a vďaka nej ožije takmer zabudnutý priestor, ktorý bol miestom príjemného posedenia. V posledných rokoch v ňom pribudla napríklad aj pamätná tabuľa s menami banskobystrických olympijských víťazov či zaujímavá drevená replika námestia.

Banská Bystrica teda oddnes žije letom, čo dokazuje nielen príjemná atmosféra námestia, ale aj žiarivo zelené hory obklopujúce srdce Slovenska zo všetkých strán.

mp

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *