V sobotu 16. februára sa na Strednej športovej škole v Banskej Bystrici uskutočnili Halové Majstrovstvá Stredoslovenského atletického zväzu v chôdzi pre kategórie dorastu, staršieho, mladšieho a najmladšieho žiactva. Najlepší atletickí chodci z rôznych klubov stredného Slovenska tak v ôsmich súťažných kategóriách prišli zabojovať o tituly majstrov Stredoslovenského kraja.

Jednotlivé súťažné kategórie boli obsadené veľmi kvalitnými pretekármi, čoho vizitkou boli vynikajúce výkony, mnohé osobné rekordy a žiadna diskvalifikácia od štýlových rozhodcov. Obdivuhodná bola medailová žatva domáceho ŠK BCF Dukla BB, ktorého pretekári sa postarali spolu o 15 cenných kovov, z čoho bolo 6 zlatých, 6 strieborných a 3 bronzové medaily.

V úvodnej kategórii dorastencov na 3 000 m chôdze aktuálna slovenská dorastenecká jednotka, Patrik Nemčok suverénne zvíťazil výkonom 14:22,46 min., pred jeho oddielovým kolegom a  majstrom Slovenska starších žiakov Filipom Krestiankom (obaja ŠK BCF Dukla BB). Medzi dorastenkami na 3 000 m chôdze si premiérový titul vybojovala Annamária Masaryková (ŠK BCF Dukla BB) v napínavom súboji s Martinčankou Laurou Hubcejovou. V nasledujúcej kategórii starších žiakov na 2 000 m chôdze prišiel do cieľa víťazne Tomáš Mencel z AK ZTS Martin, pred strieborným Jakubom Bátovským a Michalom Dudom (obaja ŠK BCF Dukla BB). Medzi staršími žiačkami titul obhájila najväčšia favoritka Ivana Dudová z AK ZTS Martin, ktorú nasledovala strieborná, stále sa zlepšujúca Nina Poštová z ŠK BCF Dukla BB. V kategórii mladších žiačok na 1 000 m chôdze v novom osobnom rekorde 4:57,19 min. titul z minulého roka tiež obhájila Kristína Zámečníková (ŠK BCF Dukla BB), na druhom mieste sa umiestnila jej tímová kolegyňa Bibiána Jančová a tretie miesto vybojovala Žiarčanka Nikola Ďuranová. Medzi mladšími žiakmi zvíťazil v novom osobnom rekorde Jakub Mažgút, ktorý pridal na medailový účet ŠK BCF Dukla BB ďalšie zlato. V kategóriách najmladších žiakov, ako aj najmladších žiačok na 1000 m chôdze stupne víťazov kompletne opanovali pretekári a pretekárky ŠK BCF Dukla BB. Z chlapcov bol najrýchlejší Šimon Bátovský, na druhom mieste sa umiestni Richard Zámečník a tretí skončil Samuel Harman. Dievčenskú súťaž opanovala novým osobným rekordom a obdivuhodným časom na túto vekovú kategóriu Dominika Pernická výkonom 5:15,15 min., pred striebornou Ninou Knoppovou a bronzovou Emou Škvarkovou.

„Som rada, že som dostala príležitosť zorganizovať podujatie, na ktorom bol naozaj krásny pohľad na narastajúcu úroveň atletickej chôdze v Stredoslovenskom kraji. Ďakujem za úspešnú reprezentáciu pretekárom, avšak moja vďaka patrí rovnako trénerom, funkcionárom, rozhodcom, rodičom, dobrovoľníkom a športovým nadšencom, vďaka ktorým šport detí a mládeže napreduje.

povedala predsedníčka organizačného výboru Erika Karová.

Usporiadateľmi Halových Majstrovstiev Stredoslovenského atletického zväzu bol Stredoslovenský atletický zväz a ŠK BCF Dukla BB.