Foto: Medailová žatva do mesta pod Urpínom

Úspešný športový klub ŠK BCF Dukla Banská Bystrica opäť dokázal svoju kvalitu.

Na medzinárodných pretekoch v Dudinciach si v sobotu 23. marca 2019 klub odniesol z Dudinskej 50-tky 3 zlaté, 4 strieborné a 4 bronzové medaile a z Majstrovstiev Stredoslovenského kraja  3 zlaté, 7 strieborných a 7 bronzových medailí. Banskobystrický klub úspešne zabojoval a spolu si tak odniesol 28 medailí, čo je naozaj bohatá žatva.

Veľkým úspechom bolo obsadenie druhého miesta Patrika Nemčoka na 10 km (46:49 min.), ktorý splnil A-limit na EYOF.

V rámci majstrovstiev Stredoslovenského kraja sa v kategórii junioriek na 10 km na druhom mieste umiestnila Lucia Rusková, pred Nikolou Ševčíkovou (obe ŠK BCF DUKLA BB). V kategórii dorastencov na 5 km sa na 3. mieste umiestnila Annamaria Masaryková.

V starších žiakoch na 3 km si druhé miesto vybojoval Jakub Bátovský pred Michalom Dudom. V žiačkach na 3 km druhé miesto obsadila Nina Poštová pred Barborou Brnákovou. Na 1 km si druhé miesto odniesol Jakub Mažgút a v dievčatách triumfovala talentovaná Kristína Zámečníková, ktorá predbehla Bibianu Jančovú a Henrietu Pastorekovú. Najmladším žiakom na 1 km sa darilo z víťazstva sa tešil Richard Zámečník, za ním prišiel do cieľa Michal Ivanič a tretí dokráčal Tomáš Tkáč. V najmladších žiačkach sa najviac darilo Dominike Pernickej, Eme Kováčkovej a Nine Knoppovej.

Z medzinárodných pretekov Dudinská 50 si z klubu ŠK BCF Dukla BB odniesli prvenstvá Kristína Zámečníková (ml. žiačky) výkonom 4:44 min., Richard Zámečník (ml. žiaci) výkonom 5:27 min. a Dominika Pernická (najml. žiačky) výkonom 5:29 min. Druhé priečky sa podarilo obsadiť Michalovi Ivaničovi (najml. žiaci), Eme Kováčikovej, Borisovi Krestiankovi (veteráni). Tretie miesta obsadili Jakub Mažgút (ml. žiaci), Tomáš Tkáč (najml. žiaci), Nina Knoppová (najml. žiaci), Peter Zámečník (veteráni).

ŠK BCF Dukla Banská Bystrica pôsobí v meste pod Urpínom tri roky. Počas jeho pôsobenia sa klubu podarilo obsadiť popredné miesta v žiackych kategóriách nielen na domácich pretekoch, ale aj zahraničných. Ako prezradila riaditeľka klubu Erika Karová, v najbližšej dobe ich čakajú preteky v Čechách v Poděbradoch a v máji v Alytuse v Litve. Teší sa úspechom detí a hlavný prínos vidí vo vedení detí úspešnými, skúsenými trénermi, ako aj v podpore rodičov, ktorí deti podporujú nielen v tréningovom procese, ale aj na samotných pretekoch.

zč, foto:ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

38. ročník Dudinskej päťdesiatky odštartuje v sobotu

Už tento víkend sa bude konať 38. ročník Dudinskej päťdesiatky. Práve súťaž na 50 km …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *