Foto: Mikulášove putovanie Banskou Bystricou

Každoročná tradícia už neodmysliteľne patrí medzi najočakávanejšie dni v roku hlavne medzi deťmi. Aj tento rok sa Mikuláš po Banskej Bystrici nachodil viac než dosť.

Vďaka Mestu Banská Bystrica, miestnym dobrovoľníkom,  občianskym radám, rôznym organizáciám a niektorým poslancom MsZ  sa už niekoľko rokov Mikuláš vydáva na svoju púť aj po jednotlivých školách, škôlkach, nemocnici, centrách, kde ho nedočkavo očakávajú deti s rozžiarenými očami. „Už ide, už ide…“ ozýva sa zakaždým keď sa blíži. Najskôr rozsvietil vianočný stromček  a rozdal sladkosti v mestskej časti Fončorda, kde si deti mohli v stánku komunitného centra Fončorda vyrobiť  lampášiky, deti prišli potešiť aj traja králi. Potom na svojom koči putoval medzi deti na banskobystrické námestie a aj tam za pomoci primátora mesta Jána Noska rozsvietil stromček.

V sobotu (7.12.) prišiel doobeda medzi deti do Podlavíc a potom na koči aj s pomocníkmi čertom a anjelom potešil deti sladkými balíčkami v okrajových častiach mesta Iliaš, Kremnička, Podháj a Pršianska Terasa.   Do Sásovej zavítal v nedeľu, kde si návštevníci mohli pochutiť na kapustnici, lokšiach i medovníkoch. Nezabudol ani na deti v Radvani, kde medzi deti zavíta v utorok 10. decembra a nebude chýbať pestrý kultúrny program.

Neodmysliteľnými pomocníkmi Mikuláša boli  anjel a neposedný čert, ktorý deti najskôr vystraší, no nakoniec sa s nimi skamaráti. Mikuláš celú cestu prešiel aj tento rok a všetkým deťom doniesol balíčky so sladkosťami za to, že poslúchali svojich rodičov a sľúbili mu, že budú poslúchať aj na budúci rok. V každej z častí, ktorú Mikuláš navštívil, spoločne s deťmi rozsvietili vianočné stromčeky.

Pre deti je príchod Mikuláša na koči veľkým zážitkom a preto sa neho veľmi tešia každý rok. Predsa len je to iné ako keď sa objaví len tak niekde spoza rohu. Má to svoje neopísateľné čaro a aspoň na chvíľu sa každému chce uveriť, že Mikuláš ktorý z ďaleka prišiel na koči, je ozajstný.

mp

Pozri tiež

Prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici sa začal prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Do piatkového večera …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *