Foto: Mini olympiáda detí v Radvani

Pedagógovia ŠKD na ZŠ Radvanská 1 v Banskej Bystrici využili ešte dobré jesenné počasie a 10. októbra na školskom dvore v odpoludňajších hodinách pripravili pre deti svojej školy športovú mini olympiádu.

Sympatická bola ústretovosť trénerov z Dukly, Juraja a Romana Benčíkovcov i olympionikov Márii Gálikovej a Martina Tišťana, ktorí ochotne v programe „Detská atletika“ pomohli celé podujatie organizovať.

Deti si mohli vyskúšať niektoré atletické disciplíny, napr. hod oštepom, skok do diaľky, beh cez prekážky, ale aj atletickú chôdzu, v ktorej má Slovensko olympijských víťazov Jozefa Pribilinca a Mateja Tótha. Práve ich bývalý tréner Juraj Benčík v súčasnosti tréner mládeže a podpredseda atletického klubu BCF Dukla v Banskej Bystrici dával žiakom prvého stupňa ZŠ inštruktáž z atletickej chôdze. Po nej pozorne sledoval ako sa deti prejavili v prvom pohybovom teste, ktorý spočíval v športovej chôdzi na okruhu dlhom 100 m. Popri tom si robil poznámky a rozdával prihlášky do tvoriaceho sa športového krúžku. Konštatoval, že slovenská atletika o dobrých chodcov, nástupcov Jozefa Pribilinca a Mateja Tótha nemusí mať obavy. Lebo len v samotnej  ZŠ v Radvani je ich viacero. Hneď spomenul medailistu z majstrovstiev Slovenska v atletike v kategórii mladších žiakov v chôdzi Tomáša Horného, žiaka siedmeho ročníka ZŠ Radvanská 1.

Zástupca riaditeľky školy Ivan Babiak najprv pozoroval dianie z budovy školy spoza okna. Nedalo mu však a prišiel aj na školský dvor medzi svojich pedagógov a žiakov zrejme aj s pocitom spokojnosti z celkom vydareného podujatia. Potvrdením bolo nadšenie detí, ich nasadenie pri atletických činnostiach a radosť z nových poznatkov.

(bj), foto: (mp)

 

Pozri tiež

SAZ PRIPRAVIL PRE ŽIACKE KATEGÓRIE VIRTUÁLNE PRETEKY, CHLAPCI AJ DIEVČATÁ MÔŽU SÚŤAŽIŤ NA DIAĽKU

Keďže koronavírusová pandémia je na ústupe a uvoľňujú sa aj prísne bezpečnostné a hygienické opatrenia, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *