V odloženom stretnutí 7.kola hostili banskobystrickí basketbalisti vysokoškolákov zo Žiliny.

ŠKP BBC Banská Bystrica – Academic ŽU Žilina  79:78 (42:43)

Štvrtiny: 22:25, 20:18, 18:18, 19:17

Fauly: 14 – 18  ,  TH:  18/11  –  16/11  , trojky :  6 – 5

Body za domácich: Muránsky 24, Vojtek 19, Šoltés 10, Kotorík 10, Koczkáš 5, Mokroš 5, Minárik 5, Švarc 1.

Body za hostí: Mátych 19, Boroň 17, Ďuriš 16, Belavý 10, Líška 8, Kuric 8, Péli 0.

V 7.kole 1.ligy mužov hostia nemohli pricestovať pre zvýšenú chorobnosť hráčov. Žilinčania pricestovali pod Urpín opäť v úzkej zostave – 7 hráčov. Rovnako ako v 2.kole na palubovke Žiliny sa hral vyrovnaný zápas. (pozn. Banská Bystrica zvíťazila po 2-násobnom predĺžení). Bystričania sa ujali v úvode vedenia, ale vysokoškoláci zo Žiliny hrali efektívnejšie. V samotnom závere prvej časti hry sa darilo hlavne Mátychovi, ktorý sám zaznamenal 15 bodov. V druhej časti hry domáci hráči zlepšili obranu a vypojili spomínaného Mátycha z hry, najmä zásluhou dobrej obrany Mokroša. Žilinčania hrali rozumne na útočnej polovici a do veľkej prestávky si udržali najtesnejšie vedenie.

Tretia časť zápasu bola bodovo vyrovnaná, keď sa domácim nepodarilo niekoľko krát skórovať spod koša. V poslednej časti hry nahradil Koczkáša, Minárik ktorý vniesol do hry energiu, dobrú obranu a narušil svojimi agresívnymi prienikmi obranu hostí. Hostia znervózneli, čo rozhodcovia potrestali technickými chybami. „Nakopnutí“ Bystričania otočili 9-bodové manko vo svoj prospech a zvíťazili v dramatickej koncovke tým najtesnejším rozdielom.