V hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici sa dnes 4.1.2019 bojovalo o prvé tohtoročné majstrovské tituly medzi atletickými chodcami v kategóriách staršieho žiactva a juniorov. Ostatné kategórie súťažili v rámci 3. ročníka Pohára Mateja Tótha, ktorý sa konal aj so zahraničnou účasťou pretekárov z Maďarska a Česka.

Súťažný program otvárala majstrovská kategória starších žiakov na 2000m chôdze v ktorej si už svoj druhý titul majstra Slovenska pripísal Filip Krestianko z ŠK BCF Dukla BB vo výbornom osobnom rekorde 9:52,50 min. za ktorým skončil druhý Tomáš Mencel a tretí Adam Nosáľ, obaja z AK ZTS Martin. Medzi staršími žiačkami sa stala majsterkou Slovenska Ivana Dudová z AK ZTS Martin, druhá skončila Paulína Avenová z ŠK ŠOG Nitra a svoju prvú medailu z majstrovstiev Slovenska s bronzovým odleskom si odniesla Nina Poštová z ŠK BCF Dukla BB v osobnom rekorde 11:14,14 min.

Majstrovské zápolenie pokračovalo kategóriou juniorov na 5000m chôdze v ktorej zvíťazil očakávaný favorit Ľubomír Kubiš z AK Spartak Dubnica nad Váhom pred Patrikom Nemčokom z ŠK BCF Dukla BB, ktorý je len prvým rokom dorastencom a bol z pomedzi štartového poľa výrazne najmladším. Jeho strieborná medaila medzi juniormi za čas 23:13,29 min. bola veľmi príjemným prekvapením. Na treťom mieste sa umiestnil Alan Hamzič z ŠK ŠOG Nitra. V kategórii junioriek na 3000m chôdze zvíťazila Hana Burzalová pred oddielovou kolegyňou Alžbetou Ragasovou z AK Spartak Dubnica nad Váhom. Na treťom mieste sa umiestnila Lucia Rusková z ŠK BCF Dukla BB, ktorá zvládla mohutný finiš, zapísala si nový osobný rekord a zaslúžene si odniesla bronzovú medailu.

V rámci Pohára Mateja Tótha v kategórii mužov na 5000m chôdze zvíťazil Dominik Černý z ŠK Dukla BB o.z. pred Vítom Hlaváčom a Vojtěchom Libnarom z Česka. V ženskej kategórii na 3000m chôdze zvíťazila Viktória Madarász z Maďarska pred Máriou Katerinkou Czakovou z ŠK Dukla BB o.z.

V závere súťažného programu o Pohár Mateja Tótha sa predstavili mladší žiaci a mladšie žiačky na 1000m chôdze v kvalitnej zostava a početnom zložení. Prvé miesto z pomedzi chlapcov ročníka narodenia 2006 a mladších si odniesol Šimon Bátovský z ŠK BCF Dukla BB, po napínavom súboji o víťazstvo skončil druhý Lukáš Rosenbaum z ŠK BCF Dukla BB a na treťom mieste sa umiestnil Richard Zámečník, ktorý zabezpečil kompletné pódium pre ŠK BCF Dukla BB. V dievčenskej kategórii zvíťazila favoritka Kristína Zámečníková z ŠK BCF Dukla BB, na druhom mieste sa krásnym výkonom umiestnila najmladšia pretekárka spomedzi štartového poľa Dominika Pernická z ŠK BCF Dukla BB a pódium uzavrela tretia Bibiana Jančová.

Pretekári ŠK BCF Dukla BB si zo šampionátu odniesli tri zlaté, tri strieborné a štyri bronzové medaily. Všetci pretekári tohto najpočetnejšie zastúpeného klubu podujatia preukázali kvalitné výkony.

Pretekárom, trénerom a vedeniu patrí veľká gratulácia!

lk, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Slovenské výpravy atletických chodcov čaká počas víkendu vystúpenie v litovskom Alytuse

Na 13. ročníku chodeckého Európskeho pohára, ktorý sa bude konať 19.5. v litovskom Alytuse bude …