Foto: Novoročný šachový turnaj v Kremničke

22. ročník Novoročného šachového turnaja a GPX mládeže sprevádzala poriadna nádielka snehu za oknami Spojenej školy v Kremničke.

Atmosféra poriadne napätá a v dobrom svetle sa opäť ukázali mladé nádeje. Medzinárodný turnaj pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky sa konal za účasti pretekárov zo Slovenska, Ruska a Bieloruska. Najmladší účastník mal len 5 rokov a napriek tomu dokázal zahrať vyrovnané partie proti oveľa starším súperom.

Garantom podujatia bola Mgr. Oľga Nachtmannová PhD., štátna tajomníčka MŠ VVaŠ SR , čestnými hosťami boli Mgr. Peter Krajňák, štátny tajomník MŠ VVaŠ SR a primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, predsedom organizačnej rady bol JUDr. Pavol Boroň, predseda MO Matice Slovenskej. Na turnaji nastúpilo aj niekoľko domácich hráčov z Banskej Bystrice, zastúpenie mali Bratislava, Žilina, Brezno, Podbrezová, Gbely, Detva, Sliač, Nová Baňa, Trnava, Fiľakovo, Modra, Martin, ale aj Moskva a ďalšie mestá a obce.

Celkovým víťazom turnaja sa stal Tomáš Danada (ŠK Nafta Gbely) pred dvojicou Banskobystričanov Viktorom a Filipom Haringovcami (ŠK JUNIOR CVČ BANSKÁ BYSTRICA). Šach je hrou kráľov a svoju popularitu si udržuje už po celé stáročia, organizátori sú už niekoľko rokov spokojní s vysokým počtom detí a mládeže, niektorí z nich už teraz dosahujú úspechy, ktoré im predpovedajú nádejnú budúcnosť.

mp

 

Pozri tiež

Novoročný šachový turnaj Banská Bystrica 2019

V Banskej Bystrici sa dňa 4.1.2019 uskutočnil tradičný Novoročný šachový turnaj pri príležitosti 26. výročia vzniku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *