FOTO: Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž

Na Luciu 13. decembra sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici konalo viacero charitatívnych a kultúrnych podujatí. V stánkoch sa podával predovšetkým punč, ktorý rozvoniaval banskobystrickým námestím.

Jednu z takýchto charitatívnych zbierok s názvom „Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž“ organizovala Nadácia Eriky Karovej pre ťažko chorú Zdenku Pauliakovú, ktorá bola napriek zime pri stánku FUBABY prítomná počas celej doby, kým dobrovoľníci podávali výborný punč za dobrovoľný príspevok a tiež aj kapustnicu.

Keď mala Zdenka 16 rokov stanovili jej diagnózu Sclerosis multiplex. Pred 17 rokmi sa jej zdravotný stav zhoršil natoľko, že ostala pripútaná na invalidný vozík a každý deň bol pre ňu boj. Nechcela to nechať tak a rozhodla sa bojovať ďalej. Po dvojmesačnom pobyte v kúpeľoch Kováčová bola schopná postaviť sa na nohy, čo bol pre ňu veľký zázrak. Na kúpeľnú liečbu má nárok každý rok, ale nakoľko si musí asistenta, ktorého nevyhnutne potrebuje hradiť zo svojho invalidného dôchodku, je pre ňu možná kúpeľná liečba len keď  to umožnia jej finančné možnosti.

„Som rada, že sa nám vďaka dobrovoľníkom a tiež aj ľuďom dobrej vôle, ktorých Zdenkin príbeh oslovil, podarilo vyzbierať finančné prostriedky aspoň na časť jej liečby. Zdenka je veľká bojovníčka, čo demonštrovala svojou prítomnosťou počas celého trvania charitatívnej akcie aj napriek poriadnej zime. Úprimne jej prajem, aby boj z ťažkou chorobou úspešne zvládala,“

povedala organizátorka Erika Karová.

Ak ste nestihli prísť na punč a kapustnicu a chcete pomôcť  Zdenke, môžete prispievať na č. účtu: SK6702000000003179212153

Podujatie organizovala Nadácia Eriky Karovej,  dobrovoľnícky prišli pomôct aj z OZ Kompas-centrum rozvoja, dobrovoľníčka Dominika, z tímu Dobrovoľne, zo Sonyta Music a dobrovoľníci z BCF.

lk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *