FOTO: Olympijský deň v parku pod Pamätníkom SNP

Vo štvrtok 25. júna 2015 si deti všetkých vekových kategórií zašportovali v parku pod Pamätníkom SNP. Olympijský klub Banská Bystrica v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom a ďalšími partnermi pripravili pre deti materských, základných a stredných škôl Olympijský deň.

Tak ako sa na Olympijský deň patrí, nechýbal ani olympijský oheň. Ten na podujatie priniesli úspešní slovenskí reprezentanti bežkyňa na lyžiach Alena Procházková, chodec Matej Tóth a strelec Juraj Tužinský, ktorý len pred pár dňami priviezol na Slovensko bronzovú medailu z Európskych hier v Baku.

Pre žiakov a žiačky boli pripravené ukážky olympijských športov, autogramiáda olympionikov, či atletická škôlka pre najmenších. Kto mal záujem, mohol si vyskúšať judo, lezenie na umelej stene, či halové veslovanie. S mladými pätbojárkami si žiaci vyskúšali šerm a pre menších športovcov boli pripravené aj zábavné aktivity, či skákací hrad. Zaujímavé bolo aj vystúpenie banskobystrických Sokoliarov Kráľa Svätopluka.

Cieľom podujatia je rozvoj a popularizácia športu u detí a mládeže a to je v dnešnej dobe potrebné ako soľ. Počasie bolo priam ideálne a deti sa bavili, veď si aj trošku oddýchli od školských lavíc.

(pef)

Pozri tiež

Zasadla mimoriadna bezpečnostná rada kraja: Odporúča obmedziť nakupovanie seniorom aj COVID-pozitívnym, tiež znížiť počty ľudí v predajniach

Vo štvrtok 7. januára opäť zasadala Bezpečnostná rada kraja Banská Bystrica. V reakcii na aktuálny vývoj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *