Foto: Oslabení muži podľahli Považskej Bystrici, za výkon sa však nemusia hanbiť

Basketbalisti Banskej a Považskej Bystrice sa stretli v športovej hale na Štiavničkách, o víťazstve hostí rozhodla najmä tretia štvrtina. Domáci však hrali oslabení a podali solídny výkon.  

ŠKP BBC Banská Bystrica : IMC Považská Bystrica 64:80 (36:40)

štvrtiny: 22:18, 14:22, 9:24, 19:16,

TH:21/14 – 16/9, fauly: 14 – 21, trojky: 8 – 9

Úvod stretnutia sa niesol v domácej réžií, fungovala obrana, z ktorej vychádzali rýchle protiútoky. V prvej štvrtine to domácim padalo aj spoza trojbodového oblúka a tak ju vyhrali rozdielom štyroch bodov.

V druhej štvrtine sa už začala presadzovať výšková prevaha na strane hostí Štefek – Svitek. Rozdiel po 1.polčase bol iba štyri body v prospech hostí.

Po prestávke sa hostia presadili hlavne spoza oblúka a tak si domáci tréner si zobral time out. Tento úsek však hosťom stačil na kontrolovanie výsledku. V závere sa však domáci hráči nevzdávali a dotiahli sa na 7 bodový rozdiel. Za hostí opäť zaúradovala dvojica pod košom Štefek a po ňom aj Svitek. Prekvapenie sa na štiavničkách nakoniec nekonalo a hostia si odniesli plný bodový zisk.

Body za domácich: Šoltés 15, Siládi 14, Koczkáš 10, Švarc 8, Lepáček 8, Mokroš 5, Šušanský 2, Suriak 2, Hradský 0, Furčák 0.

Body za hostí: Štefek 23, Svitek 9, Samek 9, Krčmárik 8, M.Mátych 6, Markovič 6, Kubala 6, Péli 4, Drbúl 4,Smatana 3, B.Mátych 2, Hrebičík 0.

Rozhodovali:Turček Tomáš. Obertová Veronika, Bujňák Martin

Tréner domácich Jozef Lovik: 

„Na zápas sme nastúpili výrazne omladení „juniormi“. Vedeli sme o výškovej prevahe na strane hostí, aj napriek tomu sme sa nevzdávali a bojovali sme do konca. Vzhľadom, v akej zostave sme na zápas nastúpili, môžeme byť spokojný s prijateľným výsledkom aj hrou. Samozrejme, že sa vyskytli aj chyby na oboch stranách ihriska, na ktorých musíme popracovať. O finálovej štvorici je rozhodnuté, čakajú nás ešte dva zápasy. Jeden o týždeň v Bratislave a potom doma s Lučencom, ktoré nám poslúžia ako príprava na final four.“

ŠKP BBC Banská Bystrica, foto: mp

 

Pozri tiež

Foto: Muži opäť v dramatickom zápase zdolali Žilinu.

V odloženom stretnutí 7.kola hostili banskobystrickí basketbalisti vysokoškolákov zo Žiliny. ŠKP BBC Banská Bystrica – Academic …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *