Foto: Pred Winter Classic otestovali ľad vojaci aj žiaci

Už túto nedeľu zažije banskobystrický štadión SNP na Štiavničkách exkluzívne hokejové podujatie.

Prvé stretnutie najvyššej slovenskej hokejovej ligy pod holým nebom sa odohrá medzi domácimi obhajcami titulu HC´05 iClinic Banská Bystrica a HKM Zvolen, momentálnemu lídrovi tabuľky. Napínavé derby sa tak neodohrá na starom dobrom „zimáku“, ale na štadióne SNP na Štiavničkách. Očakáva sa návšteva viac ako 7.000 divákov a začiatok zápasu bude o 14.00 hod.

Počas pracovného týždňa však kvalitu ľadu a pripravenosť ihriska stihli vyskúšať niektorí športovci VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorí odohrali priateľský zápas proti príslušníkom taktického krídla Sliač. Úvodné buly vhodil olympijský víťaz Matej Tóth a tím Dukly posilnil aj riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner. Ten v stredu večer po zápase konštatoval, že ľad je síce ešte pomerne mäkký, no do nedele bude mať tú správnu tvrdosť a kvalitu.

Vo štvrtok si svoje Winter Classic užili aj mladí hokejisti zo Zvolena a Banskej Bystrice. Postupne sa proti sebe postavili tímy šiestakov, piatakov, prvákov, druhákov, tretiakov a štvrtákov. Že ide o derby aj u mládeže dokazovali vzájomné súboje v každom odohratom zápase.

Dnes sa „promo“ akcie k pripravovanému nedeľňajšiemu derby pod holým nebom ukončia prítomnosťou hokejových legiend na zápase medzi Banskou Bystricou a Nitrou, ktorý sa na Zimnom štadióne začne o 17.30 hod. Nemali by ste si ho nechať ujsť. Rovnako ako Winter Classic v nedeľu o 14.00 hod. – nezabudnite však na oba zápasy prísť s predstihom.

mp

Pozri tiež

Foto: Winter Classic 2019 v Banskej Bystrici v extrémnych podmienkach

Prvé novodobé Winter Classic na Slovensku, alebo zápas pod holým nebom máme za sebou. V nedeľu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *