Foto: Radvanský deň plný bohatého programu

Posledný prázdninový deň, v Deň ústavy 1. septembra 2021 si rodinky opäť mohli užiť bohatý kultúrny program, doplnený o športové aktivity  na podujatí v mestskej časti Radvaň – Radvanský deň.

Kultúrno – spoločenský program

Tradičné podujatie bolo  venované všetkým  deťom, rodičom, starým rodičom či susedom. Podujatie slávnostne otvorili predseda občianskej rady Radvaň, Roman Miškár, radvanská rodáčka Mária Reháková, poslanci MsZ za mestskú časť Radvaň Erika Karová, Ľudmila Priehodová a Marek Ondráš.

V úvode pozvala Mária Reháková,  organizátorka a zakladateľka podujatia Slovenský deň kroja, na štvrtý ročník tohto celoslovenského podujatia, ktorý sa popoludní uskutočnil v priestoroch areálu Pamätníka SNP a bol súčasťou Dňa ústavy.

Slávnostnú chvíľu spríjemnilo vystúpenie fujaristu Vladimíra Homolu a FS Očovan. V bohatom kultúrnom programu roztancoval a rozospieval Radvaň Detský folklórny súbor Matičiarik. Súčasťou boli vystúpenia Súkromného centra voľného času YAMAHA a Tanečnej školy ELEMENT. Malých divákov potešilo vystúpenie komediálnej show pre celú rodinu Sranda banda a veselá diskotéka.

Organizátori mysleli aj na najmenších, pre ktorých boli pripravené počas celého podujatia zážitkové atrakcie ako skákací hrad, maľovanie na tvár, tvorivé dielne,  ukážky Mestskej  a Štátnej polície Banská Bystrica, razenie mincí. Medzi najväčšie lákadlo patri retiazkový kolotoč na ktorom sa vyšantili deti do sýtosti. Odvážlivci si  mohli  vyskúšať v parku kaštieľa Radvanských horolezeckú sieť,  zlaňovanie či lukostreľbu.

V stánku Stredoslovenského múzea si bolo možné zakúpiť 0 EUR bankovku s motívom Tihányiovského kaštieľa. Počas tohto dňa mali možnosť návštevníci zadarmo nahliadnuť do kaštieľa každú hodinu, kde ich čakala moderovaná prehliadka.

Súčasťou podujatia bola aj bohatá tombola. Podujatím sprevádzala obľúbená moderátorka Mariana Kovačechová.

Vďaka partnerom, nechýbala tombola o pekné ceny ako ročné predplatné týždenníka Slovensky, hrnčeky s logom ORR a Radvanského dňa, darčekové balíčky, knihy a rôzne zaujímavé darčeky.

Organizátorom podujatia bola občianska rada Radvaň, OZ Za dôstojnú Radvaň a poslanci za Výbor mestskej časti Radvaň. Podujatie bolo organizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

ek, foto: ek, OR Radvaň

Pozri tiež

Banská Bystrica – Krok za krokom

V meste pod Urpínom sa chystá 2. októbra 2021  netradičné podujatie športového charakteru, spojené s vyjadrením vzťahu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *