Foto: Radvanský deň plný športu a zábavy

Prvý septembrový deň čakalo banskobystričanov v areáli základnej školy Radvanská v Banskej Bystrici obľúbené športovo-kultúrne podujatie Radvanský deň a Veľká cena mládeže o Radvanský pohár.

Sily si prišlo zmerať 50 malých futbalistov nielen z Radvane. Celé dopoludnie napriek horúčave statočne bojovali mladí futbalisti  a prvenstvo si nakoniec  v kategórii starších žiakov odnieslo futbalové družstvo Predators, druhé skončilo družstvo KFC a tretiu priečku obsadil Dream team.  Najlepším strelcom s počtom gólov 11 sa stal Jakub Lukáč z družstva Predators, najlepším hráčom sa stal Jaromír Kinoška, taktiež z tímu Predators.  Ocenenie najlepší brankár si vybojoval Alexander Slovík z teamu KFC.

V kategórii mladších žiakov sa na prvom mieste umiestnilo futbalové mužstvo WC, druhé miesto si odniesol FC Horná Dolná a tretiu priečku obsadil FC Radvaň. Najlepším strelcom sa stal Ivan Nicolas a najlepším hráčom Sebastián Marček.

Celým podujatím sprevádzala veselá Snehulienka, ktorá odmeňovala deti sladkými odmenami. Nechýbali súťaže a ani cukríkový dážď. Deti čakali športové aktivity cornhole, discgolf a beh cez rebrík. Mária Gáliková olympionička z VŠC Dukla a tréneri Roman a Juraj Benčík sprevádzali deti pri behu cez prekážky. V obľúbených tvorivých dielňach si deti mohli vyrobiť malé darčeky a svoje zdatnosti v angličtine si mohli tiež vyskúšať na jednej zo zastávok. Odmenou pre deti boli sladké odmeny ako aj ovocie, ktoré ocenili najmä rodičia.

Vystúpenie Radvanských hviezd obohatil podujatie a priniesol príjemnú atmosféru. Najmä malí diváci vydržali až do konca a malých divadelníkov odmenili veľkým potleskom. Svojím krásny spevom potešila návštevníkom talentovaná mladá speváčka Sonja Kopčanová.

Spestrením programu bol skákací hrad, na ktorom sa deti vyšantili počas celého podujatia. Tradičné a populárne maľovanie na tvár bolo vyhľadávanou aktivitou a maľovačky vytvorili na detských tvárach úžasné motívy. Tohtoročnou novinkou bola spevácka súťaž Radvanská superstar, o ktorú bol veľký záujem. Porotu tvorili poslanec MsZ Milan Smädo, členka OR Erika Karová a rodič z návštevníkov. Deti svojím spevom rozzvučili podujatie a pre porotu ostali všetci Superstaristami a odniesli si malé odmeny.

Na záver podujatia si všetci spoločne zabubnovali. Pridali sa veľkí aj malí a dokonca aj Snehulienka.

Lákadlom pre hladné brušká bol  guláš, ktorý sa varil už od skorých ranných hodín, pagáčiky a občerstvenie.

Organizátorom podujatia boli členovia občianskej rady Radvaň a Milan Smädo poslanec MsZ, jeden z 12 poslancov tohto volebného obvodu, ktorý si našiel čas na podporu a pomoc pri tomto podujatí. Radvanský deň sa uskutočnil aj s finančnou podporou mesta Banská Bystrica. Partnermi podujatia boli CVČ Havranské, Hudobná škola Yamaha, Sonyta music a o.z. BCF.

ek

Pozri tiež

Radvanský deň a Veľká cena mládeže o Radvanský pohár

Posledný prázdninový deň 1. septembra si deti užijú vo viacerých častiach mesta Banská Bystrica. V Radvani sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *