Foto: Radvanský karneval v plnej paráde

Krásne sobotňajšie popoludnie plné princezien, pirátov, spidermanov, motýlikov, najrôznejších zvieratiek, súťaží, kreslenia, spevu a tanca pripravili pre banskobystrické deti Občianska rada Radvaň v spolupráci s občianskym združením BCF. V Radvani doposiaľ nebolo podobné kultúrne podujatie pre deti a preto sa ho  organizátori rozhodli priniesť  aj do tejto mestskej časti. O tom že sa vydarilo, svedčí veľká účasť detí  a rodičov.

Pripravený bol zaujímavý kultúrny program. Podujatie otvorila „Snehulienka“ a prvými účinkujúcimi boli detičky z Materskej školy Radvanská 26 pod vedením Kataríny Matulovej, ktoré zatancovali a tak prinesli hneď na začiatok dobrú náladu. Nechýbalo ani vystúpenie dievčat z tanečnej školy Janette Fáberovej, ktoré  rozprúdili dobrú náladu a o skvelý hudobný a tanečný program sa postarala Soňa Kopčanová a detské hudobné centrum Sonyta music. Celým podujatím sprevádzala moderátorka Janette Fáberová.

Spestrením  podujatia boli súťaže, detská diskotéka a samozrejme vyhodnotenie najkrajších masiek. Keďže prišlo veľa krásnych masiek, ocenená nebola len jedna, ale hneď niekoľko.  Medzi najkreatívnejšie patrili robot, víla Amálka, hasič, pavúčik či pretekár. Bez sladkosti určite nikto neodišiel. Ako pri každej dobrej akcii nechýbalo občerstvenie a celým popoludním sprevádzal DJ Michal.

Pre malých maliarov bol pripravený detský kútik, kde si mohli vymaľovať obrázky, za ktoré dostali sladké odmeny. Na tomto stanovišti pomáhala Silvia Žabková z  o. z. KOMPAS – centrum rozvoja  v úlohe škriatka sv. Patrika.

„Som nadšená touto akciou, videla som veľa usmievavých tvári, radosti a šťastia v malých očkách detí. Prišlo veľa krásnych masiek a nedalo sa oceniť len jednu, pretože všetky boli krásne a úžasné. Prekvapila ma veľká účasť na to, že to bolo prvé podujatie takého formátu. Chcem poďakovať členkám OR Radvaň Anne Povinskej, Gabriele Tokárskej a Lenke Lapinovej, ktoré pomohli s organizáciou podujatia, ako aj dobrovoľníčkam Janke Slanej, Silvii Žabkovej, Soničke Kopčanovej a Janette Fáberovej za skvelú pomoc, ako aj mamičke s 3 ratolesťami, ktorá nám pomohla s balónovou výzdobou.“ povedala Erika Karová, členka občianskej rady Radvaň.

(mp) foto:mp, Sonyta music

Pozri tiež

Foto : Veľkolepý karneval v Radvani navštívili celé rodiny

Posledná sobota vo februári patrila tradičnému Radvanskému podujatiu Detský karneval. Podujatie prinieslo opäť veľa radosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *