Foto: Sárova Bystrica má víťazov

Na krajskom kole bolo aj veselo. Niektorí účastníci však podali naozaj zaujímavé moderátorské výkony a tí najlepší postupujú do celoslovenského kola.

Suťaže sa zúčastnilo 24 súťažiacich v dvoch kategóriach.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

1 kategória 15-18 :

  1. miesto IVAN HORVÁTH, Gymnázium B. S. Timravy, Lučenec
  2. miesto SAMUEL MIŠKOV, Gymnázium A. Sládkoviča, Krupina
  3. miesto LUKÁŠ KAMENSKÝ, Gymnázium Ľudovíta Štúra, Zvolen

2.kategória 19-25:

  1. miesto DUŠAN AMBRÓŠ, Univerzita M. Bela, Banská Bystrica
  2. miesto LAURA LAMPÉROVÁ,  Konzervatórium Jána Levoslava Bellu, Banská Bystrica

Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici už 39 rokov pripravuje pre mladých ľudí vo veku od 15 do 25 rokov zaujímavú súťaž. Všetko sa v nej krúti okolo moderovania a moderátorov. Krajské kolo súťaže sa konalo 27. októbra 2016 v komornej sále SOS.

Súťaž mladých moderátorov SÁROVA BYSTRICA je veľmi populárna na celom Slovensku. Mladí ľudia vo veku od 15 do 25 rokov v nej dostávajú príležitosť verejne prezentovať svoje komunikačné schopnosti, čím si rozširujú  svoje možnosti uplatniť sa v mediálnej oblasti.

 

“Súťažné disciplíny sú zatiaľ štyri a vychádzajú z praxe dobrého moderátora. Štruktúra súťaže je upravená tak, že účastníci sú zaradení do tzv. štvorčlennej vysielacej zmeny, ktorá prechádza celou súťažou v simulovanom živom vysielaní. V prvej disciplíne sa predstaví každý adept čítaním spravodajstva. V druhej sa predstaví ako moderátor vlastnej relácie a jeho úlohou je prispôsobiť aj výkon celej zmeny. Tretia disciplína vnáša do súťaže trocha vtipu a odľahčenia v interpretácii reklamných textov. Veľmi dôležitá je štvrtá disciplína a tou je vedenie zaujímavého rozhovoru s hosťom relácie. Takto sa nám predvedie každý súťažiaci vo viacerých polohách a odborná porota môže vidieť komplexnejší pohľad na uchádzača o post moderátora.”

Víťazom gratulujeme a držíme palce v ďalšom pokračovaní súťaže.
mp, SOS BB

Pozri tiež

Pozvánka : DIVADELNÝ ŠTVRTOK

V novembrovom DIVADELNOM ŠTVRTKU prichádzame s ponukou ďalšieho výborného divadelného predstavenia. Pre milovníkov divadla sme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *