Foto : Snehuliakovo

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna krajina.

Volala sa Snehuliakovo. Žiaci a pani učiteľky zo ZŠ Sitnianska privítali doobeda v átriu školy deti z okolitých materských škôl Tatranská, Strážovská a MŠ Osloboditeľov, aby sa pustili do stavania snehuliakov. A keďže do rána napadlo veľa snehu, na nedostatok stavebného materiálu sa nikto nemohol sťažovať.

Na úvod všetkých potešilo predstavenie žiakov školy Mrázik, ktoré deťom vyčarilo príjemnú zimnú atmosféru. Po krátkom vystúpení sa všetci presunuli na školské ihrisko, kde sa rozdelili do tímov pod vedením detí zo ZŠ Sitnianska. Školáci predstavili škôlkárom nákres ich budúceho snehuliaka. Začali spoločne gúľať, vrstviť a utľapkávať sneh.  Pri stavaní využívali lopatky, vedierka, ale najmä vlastné ručičky. Snehuliakov ozdobili mrkvou, čiapkami, šálami a inými vecami, čím každý z nich vyzeral inak. Na ihrisku sa tak zrazu objavili policajt, kuchár, upratovačka, hokejista či jednorožec. Deťom sa spoločnými silami podarilo vytvoriť naozaj krásnych a originálnych snehuliakov. Ani poobede sa nenudili a bolo pre nich pripravené pokračovanie netradičného dňa. Žiaci z ŠKD spolu s pani vychovávateľkami vytvorili z rôznych zamrznutých tvarov fosforeskujúce ľadové kráľovstvo, ktoré mohli spoločne obdivovať aj po zotmení.

Deti zo ZŠ Sitnianska zorganizovali pre škôlkárov zaujímavý a zábavný deň a už teraz sa tešia na ďalšie stretnutie, ktoré sa uskutoční pri príležitosti dňa otvorených dverí.

Foto, text: ZŠ Sitnianska

Pozri tiež

Foto: Sedem a vlk

Divadlo nás baví aj baví je názov projektu, ktorý sa uskutočňuje vďaka Fondu na podporu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *