Foto: Športovo-spoločenský deň v Kráľovej plný športu a zábavy

8. ročník tradičného podujatia v meste pod Urpínom v Kráľovej navštívilo takmer 1500 ľudí z toho vyše 400 detí.  Počasie sviatočnému nedeľňajšiemu podujatiu prialo. 

Na futbalovom ihrisku v Radvani – Kráľovej si od 10-tej mohli deti vyskúšať rôzne športové aktivity. Po prezentácií dostali deti kartičky na ktoré zbierali pečiatky na športových stanovištiach. Po absolvovaní rôznych disciplín obdržali balíčky.

Mnohých potešili športové aktivity ako streľba z luku, cornhole, discgolf, streľba na bránu, atletická prekážková dráha, florbal a lezenie na stenu. Spestrením bolo pre deti striekanie hadicov na terč za asistenciu skúsených hasičov z Badína. V tvorivých dielňach  komunitného centra Fončorda mali celé dopopudnie plno – deti tvorili, maľovali, lepili a vyrábali krásne výrobky. Nechýbalo obľúbené maľovanie na tvár a deti odchádzali s pestrofarebnými  vymaľovanými usmiatymi tváričkami. Mamičky si mohli oddýchnuť a dať sa  skrášliť v stánku Mary Kay. Najmenší si oddýchli v detskej zóne a zaskákali na trampolínke.

Akrobatické ukážky prišli ukázať parkouristi zo Slovak Freerun Family. Krátku ukážku prišiel ukázať aj thaiboxer Vlado Moravčík.

Deti si mohli vyskúšať  aj bubliball, zdvíhanie činky, streľbu na terč  či streľbu z laserovej pušky.  Po absolvovaní  atletických disciplín hod, beh, skok do diaľky alebo postavenie maxi puzzle deti dostali popcorn a mohli si zaskákať na skákacom hrade. Ako prezradila predsedníčka klubu ŠK BCF Dukla a poslankyňa MsZ Erika Karová vydali vyše 450 popcornov a niektoré deti absolvovali disciplíny aj viackrát, aby dostali chutný popcorn.

Nechýbal lahodný guláš a občerstvenie i dobrá nálada.

Predstavili sa banskobystrické kluby  ŠK LABRADOR, VŠC Dukla BB, FPS Play sports, Lukostrelec BB, ŠK BCF Dukla BB.

Organizátorom  podujatia bola Občianska rada v Kráľovej v spolupráci s poslancami MsZ Igora Kašpera a Milana Smäda.  Podujatie bolo organizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

ek

 

Pozri tiež

Pozvánka: Verejné zhromaždenie obyvateľov mesta B.Bystrica – Radvaň a Kráľová – 3.12.2015 o 16.00 hod. vo Veľkej sieni MsÚ

Verejné zhromaždenie obyvateľov Radvane a Kráľovej sa uskutoční vo štvrtok 3. decembra 2015 o 16.00 hod. vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *