Foto: Staviame my máje….

Napriek upršanému počasiu si vo štvrtok 27. apríla žiaci  ZŠ Moskovská v Banskej Bystrici užili krásne   podujatie na sídlisku Fončorda, plné tradícií pod názvom „Deň regiónu“.

Ako nám prezradila p. riaditeľka školy Melicherová, pokračujú v tradícií. Dopoludnia si žiaci vyskúšali rôzne stanovištia a čakali ich hudobné i tanečné vystúpenia, divadielka. Žilo to v každom kúte školy a každá trieda prinášala bohatú kultúrnu nádielku. Zaujímavé prezentácie o máji (stavanie mája, májové tradície, pranostiky, noc bosoriek, kvízy) si pripravili žiaci školy a potom ich prezentovali svojím spolužiakom.

Od začiatku školského roka, ako aj počas podujatia vyrábali deti vlastnoručne krásne predmety – ruže z papiera, šperkovnice, vázy, obrazy, prívesky, ktoré predávali na poobedňajšom jarmoku. Výťažok z predaja poputuje na Neonatologické oddelenie v Rooseveltovej nemocnici. Je krásne, že aj deti pomáhajú pri charitatívnych projektoch a podporujú krásne veci.

Poobede od 15-tej sa podujatie otvorilo širokej verejnosti a za spevu sa slávnostne postavil máj. Počasie podujatiu neprialo, ale ani to nebolo prekážkou na to, aby sa máj predsa len postavil. Obohatením podujatia boli vystúpenia detí zo základnej školy, folklórnych súborov Urpín, ktorý nedávno vyhral súťaž Zem spieva a stal sa favoritom, ako aj detského folkórneho súboru Matičiarik pod vedením Renátky Dálikovej. Deti svojím ľúbozvučným spevom a tancom priniesli veselú náladu a vyčarili úsmevy na tvárach rodičov, starých rodičov, učiteľov a hostí.

V tvorivých dielňach si deti mohli vyskúšať rôzne remeslá a odniesť si krásne darčeky. V kútiku s občerstvením hostí čakali voňavé dobroty, ktoré priniesli šikovné gazdinky. V stánku komunitného centra Fončorda sa bolo možné dozvedieť informácie o tom, ktoré aktivity si môžete v KC vyskúšať, predstavili sa v ňom občianske združenia z Banskej Bystrice a nechýbal obľúbený chlebík so slivkovým lekvárom.

Podujatím sprevádzala moderátorka Anita Fáková.

ek

Pozri tiež

Otvorenie školského roka

2. septembra sa otvorili dvere do všetkých škôl.  Ako informovala z MsÚ Dominika Mojžišová do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *