Foto: Trenčín stratil pod Urpínom všetky body

Zlomový zápas sezóny zvládli Majstri z Banskej Bystrice lepšie ako Trenčania a po zaváhaní Košíc v Poprade sa boj o víťazstvo v základnej časti znova otvára pre ďalšie tímy.

Zvolen prekvapivo stráca na stále prvý Trenčín už len tri body, Banskobystričania sa posunuli na tretie miesto a strácajú 6 bodov, Košičania 7. V ďalšom kole sa stretne úradujúci Majster s Košicami a Trenčín narazí na rozbehnutú Žilinu. Zvolen bude doma hrať s Liptákmi a ak Trenčania prehrajú, môžu líderskú pozíciu stratiť ešte v tomto roku. V poslednom kole roku 2017 hrá totiž Trenčín v Nitre a Zvolenčania pocestujú do Popradu, kde by mohli nejaké body získať.

HC’05 iClinic B. Bystrica – Dukla Trenčín 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 6. Surový (Brittain, Hrnka), 30. Aliu (Giľak, Asselin), 57. Asselin (Giľak) – 16. Radivojevič (Varga, Ölvecký), 17. Švec (Sojčík, Dlouhý). Rozhodcovia D. Konc, P. Stano – Synek, Rojík, vylúčení 0:1, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 2841 divákov (vypredané).

Zostavy: HC’05 iClinic B. Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Delisle, Rosandič, Aliu, Sedlák – Hrnka, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Asselin, Faille, Giľak – Gabor, Češík, Kabáč

Dukla Trenčín: Hiadlovský – Páč, Frühauf, Cebák, Holenda, Themár, Bohunický, Ďurkech – Varga, Ölvecký, Radivojevič – Bezúch, Bulík, Hossa – Sojčík, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, Pardavý, Švec

Súboj domácich s najlepšou ofenzívou v TL a vedúceho Trenčína s najkompaktnejšou defenzívou sa po dvoch tretinách nasmeroval na remízový záver. ‚Barani‘ dosť doplácali na nevyužité šance a aj keď si vytvorili tlak a oveľa viac šancí, brankára Hiadlovského len ťažko prekonávali. Už v 32. sekunde sa tešil z gólu hosťujúci Bezúch, no predčasne, keď videorozhodca gól po zásahu korčuľou neuznal. Domáci potom súpera poriadne zatlačili a v 6. min Surový vymietol šibenicu. Puk si zobral od mantinelu, dostal sa až pred bránku a nikým neatakovaný presne zamieril. Záver tretiny bol v znamení povestnej trenčianskej šikovnosti. V 16. min Varga unáhlene nevystrelil, aj keď bol sám, a na vyrovnanie si vybral lepší variant. Nahral Radivojevičovi a ten do takmer prázdnej bránky vyrovnal. Po ďalšej minúte už Trenčania viedli, stačil im na to pohotový teč Šveca pred bránkou.

Druhá tretina sa podobala prvej, najskôr sa po niekoľkých sekundách dostal k odrazenému puku Varga, šancu nepremenil a k ďalšej vyloženej sa už hostia nedostali. V 30. min Aliu dokorčuľoval pohotovo k puku a vyrovnal, ďalšie góly pri trvalom tlaku mali na hokejkách v samostatnom nájazde v 31. min Hohmann, potom Giľak a aj Kubka s Bartánusom v 40. min nedokázali Hiadlovského prekonať.

Aj tretiu tretinu odštartovala šanca Trenčanov s dravým Hossom a vzápätí sa museli dlho brániť, zatlačení do vlastnej tretiny. V 49. min sa Mikulovi oplatilo čakať na chybu súpera, Lassilu v domácej bránke však neprekonal. V rozhodujúcej chvíli minul puk na druhej strane v 52. min Kabáč, nádejné bolo aj Bartánusovo sólo v 56. min. Víťazný gól ‚baranov‘ padol až v 57. min po chybe trenčianskej obrany a pohotovosti Asselina, hosťom nepomohla na vyrovnanie ani power-play trvajúca 76 sekúnd, navyše ďalší gól im do prázdnej bránky mohol streliť Bartánus, no puk mu skĺzol z čepele.

tasr, foto: mp

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *