Foto: Úspešný šiesty ročník Športiády seniorov v meste pod Urpínom

V stredu 12. júna mesto pod Urpínom žilo športom. Šiesty ročník Športiády seniorov hostil takmer 100 seniorov, ktorí si zmerali sily v rôznych športových disciplínach. Ambasádorkou podujatia bola Slovenská biatlonistka Martina Halinárová – Jašicová.  

Podujatie otvoril I. viceprimátor mesta Banská Bystrica Jakub Gajdošík, ambasádorka Martina Halinárová – Jašicová,  poslankyňa MsZ Erika Karová a zástupcovia združení podieľajúcich sa na podujatí. Za AkSEN o.z. Janka Slaná a Natália Ceglédyová, za CVČ Havranské Lucia Sirotiaková, ktorá bola hlavnou rozhodkyňou, za OZ Kompas centrum rozvoja – Silvia Žabková, za komunitné centrum Julia Soos, za Banskobystrický okrášľovací spolok Diana Javorčíková. Nasledoval sľub športovcov pod taktovkou Janka Vesela a išlo sa súťažiť.

Športiáda seniorov má už stále miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú v Banskej Bystrici. Jej cieľom je zaktivizovať seniorov a seniorky a poukázať na to, že cvičenie v seniorskom veku významne prispieva k udržaniu zdravia a kvality života, ako aj k prevencii srdcovo-cievnych ochorení, Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

Napriek horúcemu počasiu areál Centra voľného času Havranské ako aj Komunitného centra Fončorda  privítal takmer 100 športujúcich seniorov a senioriek, ktorí si prišli zmerať sily v športových disciplínach ako jednotlivci v hode šípkami na terč, hode loptou na basketbalový kôš, cornhole, hode vreckami naplnenými kukuricou na vyvýšenú plošinu s otvorom.

Víťazkami v hode šípkami na terč sa stali: 1. miesto Helena Uhlarová (DC Rozmarín), 2. miesto Františka Molnárová (AkSEN BB), 3. miesto Katarína Oboňová (DC Dúbrava). 

Víťazkami v hode loptou na basketbalový kôš sa stali: 1. miesto Blažena Trniková (AkSen BB), 2. miesto Helena Pekarčíková (AkSen BB), 3. miesto Margita Tischlerová (AkSen BB).

Víťazkami v cornohole sa stali: 1.miesto Melánia Jantošová (AkSen BB), 2. miesto Kamila Bullová (AkSen BB),  3. miesto Elena Briedová (KD Malachovčan).

Najstaršou účastníčkou podujatia bola pani Anna Straková (DDaDDS Slovenská Ľupča).

Víťazmi v hode šípkami na terč sa stali: 1. miesto Jozef Debnár (AkSen BB), 2. miesto Ondrej Slivka (KD Malachovčan), 3. miesto Ján Vesel (DC Dúbrava).

Víťazmi v hode loptou na basketbalový kôš sa stali: 1. miesto Ján Oravec (KD Malachovčan), 2. miesto Ondrej Slivak (KD Malachovčan), 3. miesto Ján Knoško (DC Dúbrava).

Víťazmi v cornhole sa stali: 1. miesto Ján Oravec (KD Malachovčan), 2. miesto Juraj Hudec (DDaDDS Slovenská Ľupča), 3. miesto Ján Tomáš (DC Dúbrava).  Najstarším účastníkom podujatia bol Ján Tomáš z DC Dúbrava Podlavice. 

Víťazmi v stolnom tenise sta stali na 1. mieste Pavel Job (AkSen BB), druhý skončil Jozef Štefánik a tretie miesto obsadil Martin Stanko. V ženách zvíťazila Anna Volková (AkSen BB), pred Máriou Humennou (AkSen BB) a Jankou Krnáčovou (Vidiečan Malachov).

Trojčlenné družstvá  súťažili v troch disciplínach, v streľbe na florbalovú bránku, disc golfe a hode petangovými guľami na cieľ. Víťazom sa stalo družstvo VRCHY – KD Malachovčan v zložení Jozef Frčka, Jozef Žabka a Jozef Vavrek. Druhé miesto obsadilo družstvo DÚHA – AkSEN BB v zložení Jozef Debnár, Soňa Dzúriková a Jozef Petržlen. Tretie miesto si vybojovalo družstvo KIS – AkSen BB v zložení Kamila Bullová, Vlasta Seninová a Mária Štulajterová.

Organizátori mysleli na všetko a počas obedňajšej prestávky si hostia pochutili na chutnom guľáši. Obohatením programu bolo spevácke vystúpenie zboru Radosť.

Organizátormi Športiády seniorov boli Regionálne centrum AkSen o.z., aktívny senior,  dobrovoľníci z Banskobystrického okrášľovacieho spolku, Centra voľného času Havranské, ako aj dobrovoľníci z občianskych združení SPOSA BB, Kompas centrum rozvoja a ďalších. Podujatia sa uskutočnilo s finančnou podporou mesta Banská Bystrica, VO č. 5, OR Fončorda, Olympijského klubu Banská Bystrica.

zč, foto: E. Karová, S. Žabková

Pozri tiež

Foto: Ceslovenská Športiáda seniorov v meste pod Urpínom

Do 6. ročníka celoslovenskej Športiády seniorov AkSen 2018 v meste pod Urpínom sa zapojilo 78 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *