FOTO: V Sásovej sa pustili do revitalizácie zanedbaného ihriska

O hokejbalové ihrisko na Rudohorskej ulici známe ako Čullo aréna sa niekoľko rokov mesto nezaujímalo a postupne pustlo a obsadili ho bezdomovci. To sa rozhodli zmeniť mladí športovci z Banskobystrickej hokejbalovej únie spoločne s Kultúrnym združením Rómov Slovenska.

Ihrisko v prvej etape dobrovoľníci vyčistili od náletových rastlín, zlikvidovali hrubý neporiadok, ktorý sem postupne nanosili bezdomovci. Tí tiež prakticky zničili unimobunky, ktoré premenili na svoje obydlie. Preto ich bolo potrebné zlikvidovať. S myšlienkou prišiel poslanec Mestského zastupiteľstva za Rudlovú-Sásovú Matúš Molitoris, ktorý sa sám aktívne športu venuje.

„Som rád, že sme v spolupráci s mestom Banská Bystrica, BBHbÚ a Kultúrnym združením Rómov mohli spustiť premenu ihriska, na ktorom som začínal s hokejbalom aj ja. Zároveň ma teší, že ihrisko sa opäť stane atraktívnym miestom pre obyvateľov sídliska a priláka k tomuto športu ďalších ľudí,“ uviedol Matúš Molitoris.

Druhá etapa revitalizácie počíta s opravou oplotenia a osadením crossfitových prvkov, ktoré budú slúžiť verejnosti na cvičenie pod holým nebom a počíta sa tiež s využitím samotného ihriska na organizovanie rôznych tréningov, turnajov, či iných športových podujatí.

„Naše združenie dnes prioritne pomáhalo pri revitalizácii ihriska, ale zároveň sme sa dohodli na využití konštrukcie likvidovaných unimobuniek pre spustenie pilotného projektu prenosných komunitných centier, ktoré by boli umiestňované priamo do osád, resp. rizikových častí, aby sme boli čo najbližšie k problémom našich klientov,“ dodáva Radovan Jonáš z Kultúrneho združenia Rómov Slovenska.

Ako to na spomínanom ihrisku vyzeralo pred a čo sa podarilo dobrovoľníkom za jeden deň urobiť, sa môžete presvedčiť v našej galérii.

(pef)

Pozri tiež

Program Bábkového divadla na Rázcestí na október

Bábkové divadlo na Rázcestí pripravilo pre najmenších divákov aj pre dospelých program na mesiac október. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *