Foto : Veľkolepý karneval v Radvani navštívili celé rodiny

Posledná sobota vo februári patrila tradičnému Radvanskému podujatiu Detský karneval. Podujatie prinieslo opäť veľa radosti nielen deťom, ale aj rodičom a starým rodičom.

Zaplnená aula opäť potvrdila, že o podujatie je veľký záujem a prišli rodinky nielen z Radvane, ale z celého mesta. Zapojili sa tí najmenší, no pripojili sa aj staršie deti či celé rodinky a poriadne sa spolu zabavili. Neuveriteľné množstvo detských tváričiek, ktoré prišli prezlečené za pirátov, bosorákov i za postavičky z historických rozprávok. Prišla celá motýlia aj pavúčia rodinka. Kreatívne a po domácky vytvorené masky motýľov, rytierov, princezien, šašov, rôznych zvieratiek a mnoho ďalších masiek vytvorilo radostnú  nezabudnuteľnú fašiangovú atmosféru.

Podujatie svojím tancom otvorili deti zo Sonyta Music mini disco, ktoré tancujú pod vedením Kataríny Matulovej. Hosťom podujatia bol maskot Mimoň, ktorý taktiež zavítal medzi deti.

Hlavným organizátorom podujatia bolo OZ Erika Karová, s partnermi  spoločnosťou BCF, o. z., Kompas – centrum rozvojaSonyta Music – detské hudobné centrumFubaby – festival dizajnu a umenia, Tatranská mliekareň a.s. Deti, ale aj dospelých, čakal veselý program, súťaže a tombola. Podujatím sprevádzala obľúbená animátorka a moderátorka Andrea Urbašíková. V tvorivej dielni občianskeho združenia Kompas – centrum rozvoja „u Pipi dlhej Pančuchy“  si deti mohli vyzdobiť eko poháriky a potom si do nich počas celého podujatia mohli naberať občerstvenie. V stánku medovníkov, pernikár vytváral nápisy podľa vlastného želania.

Keďže všetci, ktorí prišli na podujatie, mali krásne masky, organizátori dali sladké odmeny všetkým deťom a dospelým. Ceny v tombole boli lákavé a nakoniec si hlavnú cenu, “ Víkendový pobyt pre celú rodinu s polpenziou“ z Aquatermal Strehová, odniesol návštevník z Turecka, ktorý žije v našom meste spolu s celou rodinkou. Na podujatie prišiel so svojím synom a výhre sa nesmierne potešil.

Deti si mohli zasúťažiť hneď viackrát. Ocenení boli najlepší tanečníci a tanečnice, najlepšie tanečné dvojice a najväčšou zábavou bol tanec s balónom, ktorý mal až dve kolá a nakoniec si odmeny odniesli až dve dvojice.

Organizátorka Erika Karová o podujatí povedala:

„Prekvapilo nás množstvo zapojených rodičov, rôznorodosť a farebnosť masiek, ale aj kreativita pri ich vytváraní. Podarilo sa nám prilákať celé rodiny, čo bolo našim cieľom, lebo práve vďaka podobným podujatiam sa spoznávajú ľudia a komunita, ktorá tu žije, má možnosť stretnúť sa, porozprávať, zabaviť. Prišli rodinky z celého mesta. Teším sa, že podujatie prinieslo opäť veľa radosti. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí pri podujatí pomáhali a spolu sme tak vytvorili skvelé podujatie. „

Tombola sa žrebovala niekoľkokrát, až kým sa neminuli všetky zaujímavé ceny, medzi ktoré patrili aj darčekový kôš plný prekvapení, umelecké diela od partnera podujatia Fubaby, spoločenské hry a veľa ďalších. Tancovalo sa, zabávalo, rozdávali sa sladkosti, darčeky a o dobrú atmosféru sa postaral aj DJ. Nechýbal vitamínový bar, kde sa počas celého podujatia mohli deti zadarmo občerstviť. Fotku na pamiatku si rodičia s deťmi mohli spraviť pri pripravenej fotostene a skvelá nálada trvala až do večerných hodín.

er, foto: mp

Pozri tiež

Pozvánka : Skvelý detský karneval v meste pod Urpínom

Občianske združenie Erika Karová pripravilo aj tento rok skvelý „Detský karneval“, ktorý sa uskutoční 23. februára (v sobotu) …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *