Foto: Výstava Kovačica známa i neznáma

V Thurzovom dome otvorili výstavu slovenského insitného umenia zo Srbska.

V pondelok 4. novembra v zrekonštruovaných priestoroch Thurzovho domu privítal riaditeľ múzea PhDr. Marcel Pecník  prvých návštevníkov. Spolu s pani ministerkou kultúry Ľubicou Laššákovou, pánom predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja Jánom Lunterom, veľvyslancom Srbskej republiky na Slovensku pánom Momčilom Babićom a ďalšími vzácnymi hosťami otvorili výstavu KOVAČICA ZNÁMA I NEZNÁMA. Nádherný program si na vernisáž už tradične pripravil Univerzitný folklórny súbor Mladosť.

Príďte aj vy spoznať výnimočné dedičstvo Slovákov z Kovačice, najväčšej slovenskej obce v Srbsku, ktorá patrí k metropolám svetového insitného umenia. Výstava je predajná a potrvá v priestoroch Thurzovho domu do 24. novembra.

,,Výstava insitného umenia z Kovačice je skvelou príležitosťou, ako aj Slovákom priblížiť, ako naši krajania v zahraničí žijú, vychovávajú mládež a oslavujú život piesňami a zvykmi z krajiny svojich materí a otcov. V Kovačici a v Srbsku žijú mnohí ľudia, ktorí si stále uchovávajú kultúrne zvyky slovenských regiónov a učia aj svoje deti rozprávať po slovensky, čo si nesmierne vážim“,

povedal Ján Lunter.

SSM BB, foto red.

Pozri tiež

Juniori získali zo štyroch zápasov šesť bodov

Na druhý blok zápasov nastúpili juniori do 17 rokov MIBY Banská Bystrica na domácej palubovke …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *