Foto: Winter Classic 2019 v Banskej Bystrici v extrémnych podmienkach

Prvé novodobé Winter Classic na Slovensku, alebo zápas pod holým nebom máme za sebou. V nedeľu 3. februára sa v nepriaznivom daždivom počasí, v podmienkach hraničiacich s regulárnosťou stretli odvekí rivali z Banskej Bystrice a Zvolena.

Dlhodobé prípravy na Kaufland Winter Classic Games 2019 vyvrcholili nielen zápasom medzi najlepšími hokejovými mužstvami tohtoročnej najvyššej slovenskej hokejovej ligy. Jedinečný zážitok priniesli aj prípravné zápasy pre mladé nádeje oboch úspešných klubov zo Zvolena a Banskej Bystrice, či zápas medzi VŠC Dukla Banská Bystrica a členmi Taktického krídla Sliač, ale najmä zápas legiend slovenského hokeja.

Víkendový zápas legiend a derby medzi úradujúcim majstrom Slovenska a lídrom tabuľky zo Zvolena sa hrali v skutočne extrémnych podmienkach, najmä v nedeľu bolo daždivé počasie neúprosné a prestalo pršať až keď bolo po všetkom. Očakávania však boli veľké, hoci lístky na zápas medzi Banskou Bystricou a Zvolenom sa predávali ešte tesne pred začiatkom. Tí praví fanúšikovia boli odhodlaní vychutnať si neopakovateľnú atmosféru za každú cenu. Veľkú odvahu a bojovnosť preukázali aj všetci hráči, ktorí sú svojim fanúšikom vďační. Tí im to opätujú svojou vernosťou a možno tak hovoriť o hráčoch i fanúšikoch oboch tímov.

Zmoknutí a premrznutí, no s dobrou náladou 

Dokonale pripravené „choreo“ na oboch stranách, neutíchajúce povzbudzovanie a dobrá nálada hnala vpred hráčov na ľade, na ktorom neustále pribúdala voda z hustého dažďa. O niečo lepšiu náladu mali Zvolenčania, ktorým sa podarilo zvíťaziť nad „Baranmi“ 2:3. Trojgólový náskok, ktorý si zvolenskí hráči vytvorili dokázali majstri stiahnuť na rozdiel jediného gólu, no na vyrovnanie im už neostal čas.

Poďakovanie od Richarda Lintnera

Na štadióne SNP na Štiavničkách, kde sa zápasy pod holým nebom odohrali sa šéf Pro-hokeja poďakoval v sobotu bývalému trénerovi slovenskej reprezentácie Jánovi Filcovi a pred nedeľňajšou dohrávkou 40. kola Tipsport ligy sa poďakoval prezidentom klubov Banskej Bystrice (Jurajovi Kovalovi) a Zvolena (Dušanovi Mrázovi).

Banská Bystrica stratila svoju neporaziteľnosť v riadnom hracom čase

Až do nedeľňajšieho Winter Classic bol tím Banskej Bystrice jediným v lige, ktorý na domácej pôde nedokázal v riadnom hracom čase poraziť žiadny zo súperov. Po predĺžení sa to podarilo iba Detve, ktorá strelila gól v poslednej sekunde predĺženia a na samostatné nájazdy mali viac šťastia na zimnom štadióne v Banskej Bystrici hráči Liptovského Mikuláša hneď v úvode sezóny a hostia z Miškolca, ktorí sú čoraz nebezpečnejší s blížiacim sa play-off. Derby zo Zvolenom sa hralo pod holým nebom a tak ostáva realitou aj fakt, že vo svojom domácom „stánku“ ostávajú Banskobystričania stále neporazení v riadnom hracom čase.

HC’05 iClinic B. Bystrica – HKM Zvolen 3:2 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 33. Asselin (Faille, Selleck), 49. Bartánus (Mihálik, Šoltés) – 4. Chovan, 11. Špirko (Andrisík, Šišovský), 22. Mitchell (Špirko, Zuzin)

Rozhodovali: P. Jonák, Lokšík – Gajan st., M. Smrek

Zostavy: HC’05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Kubka, Ďatelinka, Sloboda, Southorn, Marshall, Mihálik, Nemčík – Lamper, Surový, Šoltés – Lunter, Higgs, Bartánus – Asselin, Faille, Selleck – Matoušek, Zigo, Gabor – Češík

HKM Zvolen: Tomek – Pöyhönen, Fraser, Roman, Vandane, Růžička, Ulrych, Pufahl, Hraško – Zuzin, Špirko, Handlovský – Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek – Mitchell, Petráš, Šišovský – Andrisík, Holovič, Kelemen

Zápas Legiend

Hokejový súboj legiend bol nielen skvelým zážitkom pre divákov a samotných hráčov. Pre mnohé hokejové legendy bolo podujatie najmä priateľským stretnutím so svojimi spoluhráčmi z reprezentácie, či súpermi s ktorými si doposiaľ spolu nezahrali.

Víťazom súboja sa stal tím Tipsportu, ktorý zdolal Kaufland tím so štyrmi Banskobystričanmi (Handzuš, Zedník, Surový, Majeský) v pomere 23:21. Kapitánom Tipsport tímu bol  Miroslav Šatan a Kaufland tím viedol Peter Bondra. Zápas obohatili aj netradičné súťaže zručnosti. Nájazdy trojíc, najtvrdšia strela, streľba ponad autá, streľba na 4 terče, no a najlákavejšou bola streľba zo vzdialenej strechy. V nájazdoch trojíc bol lepší Kaufland tím, v streľbe ponad autá zas Tipsport tím. Najtvrdšiu strelu zaznamenal Peter Podhradský a v streľbe na terče to bola remíza 3:3. V samostatných nájazdoch sa tešili vďaka Róbertovi Petrovickému a Jánovi Pardavému hráči Tipsport tímu. Zo strechy sa puk síce do brány nepodarilo streliť nikomu, no viacerí hráči mali k tomu veľmi blízko, najbližšie Peter Bondra, ktorý sa stal aj najužitočnejším hráčom Súboja legiend. K nemu sa ako najlepší strelec pridal Miroslav Šatan (4 góly).

Kaufland tím – Tipsport tím 21:23

Góly počas zápasu: Vaic 3, Kroták, Bicek a Cibák po 2, Hudec, Majeský, Bondra, Zedník – Šatan 4, Petrovický a Kopecký po 2, Milo, Marcel Hossa, Pavlikovský

Zostavy: Tipsport tím: Lašák, Staňa – Ľ. Višňovský, Sekeráš, Milo, Podhradský – T. Kopecký, Rastislav Pavlikovský, Šatan, Stümpel, J. Pardavý st., Róbert Petrovický, Marcel Hossa, Podkonický. Tréneri: F. Hossa, E. Bokroš

Kaufland tím: Šimonovič – Droppa, I. Majeský, L. Čierny – Handzuš, Zedník, Surový, P. Bondra, Bicek, M. Cibák, Kroták, Vaic, Michal Hudec. Tréneri: J. Filc, Ľ. Pokovič

Skvelý športový zážitok Winter Classic Games by nemal byť podľa vyjadrení šéfa Pro-hokeja Richarda Lintnera posledným. Hoci nechce toho veľa prezradiť, naznačil že by mohlo ísť o podujatie, ktoré by sa konalo každé dva roky. Kto bol, síce zmokol, no z oboch strán sa ozývajú skôr pozitívne odozvy a vďaka za jedinečné podujatie.

mp 

Pozri tiež

Hokejoví brankári aj na Honte

Viete čo majú spoločné Jiří Crha, Vladimír Dzurilla, Ján Filc, Denis Godla, Dominik Hašek, Jaroslav …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *