Posledný januárový deň o 14:00 hod. sa na Športovom gymnáziu v Banskej Bystrici  za účasti vzácnych hostí v úlohe rozhodcov odštartovalo III. kolo XII. ročníka Žiackej chodeckej ligy.

Na dodržiavanie pravidiel športového zápolenia žiakov a žiačok základných škôl, ktorých sa zišla takmer stovka nedozeral nik iný, ako šéf tréner Slovenskej reprezentácie chodcov Matej Spišiak a aktuálna halová majsterka Slovenska na 3000 m chôdze žien a 6. z ME na 50 km v Berlíne Mária Katerinka Czaková. V III. kole prebiehajúceho ročníka pribudli nováčikovia zo ZŠ Sama Cambela v Slovenskej Ľupči a nové družstvo atletického krúžku ZŠ Hlohovec, ktorí hneď v úvodnom vystúpení zasiahli do bojov o medaily.

„Teší ma, že si na Žiacku chodeckú ligu našli cestu reprezentanti Slovenska v atletickej chôdzi Mária Katerinka Czaková, Monika Hornáková a Michal Morvay, ako aj reprezentačný tréner Matej Spišiak. Úlohy moderátora sa zhostil riaditeľ VŠC Dukla BB pplk. Roman Benčík, ktorý napriek pracovnému vyťaženiu prišiel medzi mladé talenty. Ďakujem všetkým zúčastneným, ako aj pretekajúcim deťom, za pekný športový zážitok,“

povedala predsedníčka ŠK BCF Dukla BB Erika Karová.

V kategórii žiačok na 500m trati zvíťazila Ema Furčáková (ZŠ Radvanská BB),  pred Júliou Ivanovou (ZŠ JGT Gaštanová BB) a Annou Kováčikovou (ZŠ Sama Cambela Slovenská Ľupča). V kategórii žiakov zvíťazil Tomáš Tkáč (ZŠ Radvanská BB)  pred Šimonom Benčíkom (ZŠ Ďumbierska BB)  a Lukášom Kristiánom Karom (ZŠ Radvanská BB).

V kategórii žiačok na 1000 m zvíťazila Dominika Pernická (ZŠ Radvanská BB), druhá skončila Natália Holková (ZŠ Hlohovec – atletický krúžok) a na treťom mieste sa umiestnila Petra Lopatková (ZŠ Moskovská BB). V kategórii chlapcov na 1000 m zvíťazil Richard Zámečník (ZŠ JGT Gaštanová BB), tesne za ním prišiel do cieľa Michal Ivanič a tretí skončil Adam Masár (obaja ZŠ Radvanská BB).

V ďalšej kategórii žiačok na 1000 m po tretí krát za sebou zvíťazila Kristína Zámečníková (ZŠ JGT Gaštanová BB), ktorej výkon bol organizátormi vyhlásený za najlepší v III. kole Žiackej chodeckej ligy. Druhé miesto si vybojovala Liliana Holková (ZŠ Hlohovec – atletický krúžok) a tretia prišla do cieľa Henrieta Pastoreková (ŠG BB). V kategórii chlapcov zvíťazil Šimon Bátovský (ZŠ Spojová BB), pred Samuelom Kolárom (ZŠ Hliník nad Hronom) a Simonom Stachom (ZŠ Radvanská BB).

V kategórii starších žiačok na 1000 m zvíťazila Ema Černajová (ZŠ Žiar nad Hronom), druhá prišla  do cieľa Nina Poštová (ŠG BB) pred Michaelou Beličkovou (ZŠ JGT Gaštanová BB). V najstaršej kategórii u chlapcov zvíťazil Filip Krestianko (ZŠ Ďumbierska BB) pred Michalom Dudom (ZŠ Radvanská BB) a Jakubom Bátovským (ZŠ Spojová BB).

V poradí škôl je po treťom kole v čele ZŠ Radvanská s 288 bodmi, nasleduje ju ZŠ JGT Gaštanová so 195 bodmi a na tretiu priečku sa dostala ZŠ Žiar nad Hronom, spomedzi 15 tich družstiev základných škôl.

Ďalšie kolo Žiackej chodeckej ligy sa uskutoční 4. apríla.

Organizátorom XII. ročníka bol ŠK BCF Dukla BB. Hlavným partnerom bola spoločnosť BCF s.r.o. a partnermi VŠC Dukla BB, ŠG BB, Slovenský atletický zväzTatranská mliekáreň a.s. Mediálnymi partnermi XII. ročníka boli Priekopník a Športlandia.sk.

lk, foto: mp

Pozri tiež

Vo štvrtkovom Finále pod Pamätníkom SNP vyvrcholí XII. ročník Žiackej chodeckej ligy

Finále XII. ročníka Žiackej chodeckej ligy v školskom roku 2018/2019 uzatvorí plejádu 5-kolovej súťaže v atletickej …