Foto: Maťkovi z Nemiec ste veľmi pomohli a stal sa aj zázrak

V predvianočnom čase sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici konalo viacero charitatívnych podujatí, na ktorých sa podával najmä voňavý punč. Jedno takéto podujatie organizovala Nadácia Eriky Karovej a bolo venované Maťkovi z Nemiec, ktorý potrebuje operáciu nožičiek.

Vďaka neuveriteľnému nasadeniu dobrovoľníkov, ktorí pripravili všetko potrebné, navarili horúce kakao, výborný punč a dokonca aj vianočnú kapustnicu sa podarila úžasná vec. Dobrovoľníci dobroty nielen pripravili, ale boli ochotní kvôli Maťkovi aj vymrznúť a od 15.00 hod. až do večerných hodín čapovali punč, rozdávali kapustnicu a kakao všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť na operáciu, ktorú malý chlapec túžiaci behať potrebuje.

Vianočný zázrak

Vďaka Vám sa podarilo vyzbierať krásnych 1650 eur, ale stalo sa aj niečo neuveriteľné. Našiel sa darca, ktorý potrebné financie na Maťkovu operáciu doplatí.

V núdzi poznáš priateľa

Charitatívne akcie majú aj iný rozmer, ľudský. Sú o pochopení, o vzájomnej pomoci, o neodvrátení zraku. Nikdy nevieme, čo nás v živote čaká. Nevedel to ani malý Maťko. Jeho rodičia nemajú dostatok peňazí na operáciu, ktorá by mu pomohla chodiť aj naďalej. Skracujú sa mu totiž šľachy a jeho radosť by sa čoskoro mohla zmeniť na smútok. To dopustiť nechcú nielen jeho rodičia, no i ich priatelia, známi a ľudia, ktorých tento príbeh oslovil.

Niečo o Maťkovi

Maťko je šikovný 6-ročný chlapček, ktorý to od narodenia nemal ľahké. Následkom ťažkého pôrodu má trvalé následky, detskú mozgovú obrnu, ktorá mu postihla najmä šľachy a svaly. Stále musí poctivo cvičiť, navštevovať liečenia, terapie a rôzne iné procedúry. Absolvoval už  operáciu Ulzibat a vtedy sa mu podarilo konečne postaviť na nohy a prejsť pár krokov. Ďalším cvičením po operácii sa mu podarilo začať chodiť s pomocou. Dnes už pár metrov prejde aj sám, ale žiaľ začali sa mu znovu skracovať šľachy, lebo veľmi rýchlo rastie. Hrozí mu, že môže prestať chodiť, a to  len pred necelým rokom začal a musí znovu na operáciu.  Je to veľký bojovník. Jeho rodičia nemajú dosť finančných prostriedkov, aby mohli operáciu zaplatiť a preto sa nadácia Eriky Karovej rozhodla zorganizovať vianočnú akciu „Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž“ na podporu Maťka.

„Želám si, aby sme splnili sen Maťka, aby mohol stále chodiť a behať, ako ostatné deti a rozdávať radosť. Deti sú to najcennejšie čo máme, veď som sama matkou a nie je nič krajšie ako zdravé deti. Teším sa, že sme vyzbierali krásnu sumu, ktorá pomôže Maťkovi a ešte viac sa teším tomu, že sa našiel darca, ktorý doplatí operáciu. Verím, že sme zaviedli tradíciu vianočnej kapustnice a punču a každý rok pomôžeme niekomu, kto to potrebuje.“

povedala Erika Karová riaditeľka nadácie.

„Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí pomohli. Vďaka spoločnosti Damiled, ktorá sa s nami podelila o stánok a umožnila nám uskutočniť predaj, ako aj sponzorom. Veľké poďakovanie patrí Jozefovi Hucmanovi, Lucii Kršňákovej, Anke Drevinskej, Silvii Žabkovej, Soni Kopčanovej, Zuzane Červenákovej, môjmu manželovi a všetkým ostatným, ktorí prispeli a podporili Maťka. Ďakujeme!“ dodala Erika Karová.

Podujatie podporili spoločnosť DAMILED, SteakHouse, Smartfood, Družstvo Badín, Tesco Stores SR, a.s., AU Holding s.r.o.

mp

 

Pozri tiež

Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž na charitatívnych punčoch v meste pod Urpínom

V predvianočnom čase sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici  chystá viacero charitatívnych podujatí, na ktorých …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *