Fotonávrat: Psie záprahy si prišli pozrieť tisícky návštevníkov

Dvojdňové podujatie 21.-22. januára pod názvom Visegrad Cup 2017 – preteky psích záprahov na Králikoch neďaleko Banskej Bystrice navštívili tisícky návštevníkov z celého Slovenska.

Skvelé výkony najlepších musherov a ich psov si užili tisícky divákov. Takmer 60 pretekárov zo šiestich krajín vyštartovalo na trať napriek mínusovým teplotám. Ako prvá kategória odštartovala kategória  skjoring, kde sa nepoužívali sane, ale pes ťahal bežkára na lyžiach.

Pretekalo sa na šprintových tratiach  s dĺžkou šesť a desať kilometrov. V sobotu spestrila kultúrny program country hudba a ozdobou podujatia bol spev obľúbených banskobystrických speváčok Dagmar Rostandt a Soni Kopčanovej. Nechýbali stánky s občerstvením, trdelníkom a rôznymi stánkami s teplým čajom a kávou.

Návštevníci si mohli pozrieť sibírske husky, aljašské malamuty, grónske psy, samojedy, aljašské husky a európske saňové psy. Deti sa mohli previesť na koníkoch a vychutnať si sánkovačku.

V nedeľu pokračovali preteky druhým kolom a nechýbal sprievodný kultúrny program.

V rámci podujatia boli ocenení aj majstri z Poľska a Maďarska. Obe národné asociácie sa totiž rozhodli usporiadať svoj domáci šampionát na králických tratiach. Ako prezradil Branislav Slaný, pre organizátorov  to bola  pocta a zároveň aj záväzok prezentovať sa kvalitne pripravenými pretekmi.

Výsledky:

ek,  foto: ek

Pozri tiež

Foto: Prvý deň psích záprahov praskal vo švíkoch

Obec Králiky v Banskobystrickom okrese dnes od ranných hodín privítala špičkových pretekárov na pretekoch psích …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *