Francúzske filmové novinky do Banskej Bystrice o týždeň prinesie tretie Crème de la Crème

Už po tretíkrát pripravuje Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Media Company Týždeň francúzskeho filmu Crème de la crème.

Prehliadka sa bude konať od 16. do 18. marca 2016 aj na banskobystrickej Akadémii umení a milovníci francúzskeho filmu môžu tešiť na novinky, ktoré predstavujú kvalitnú, žánrovo pestrú a divácky atraktívnu kinematografiu z tohto teritória.

Bystrické publikum uvidí výber toho najzaujímavejšieho, ale hlavne novinky, ktoré prehliadka tento rok do kín po celom Slovensku a Česku prinesie. Z premiér to bude napríklad dobrodružná dráma Ďaleko od ľudí (r. David Oelhoffen) s Viggom Mortensenom a hudbou od Nicka Cavea,  komediálna dráma Môj kráľ (r. Maïwenn), road-movie Michela Gondryho, Mikrób a Gasoil, z minuloročných premiér to bude komédia Rodinka,  Bélier (r. Eric Lartigau) a triler Pátranie (r. )

Dejiskom tohtoročnej prehliadky v Banskej Bystrici bude kinosála Akadémie umení (Horná ul. 95), ktorá sa na prehliadke podieľa ako spoluorganizátor. Jednorazové vstupné na film bude 3 eurá, pre členov Alliance Française a študentov Akadémie umení bude k dispozícii zľavnené vstupné 2 eurá.

Plagat Creme de la Creme

Program:

streda, 16.3.2016

18:00 ĎALEKO OD ĽUDÍ

štvrtok, 17.3.2016

18:00 MIKRÓB A GASOIL

piatok, 18.3.2016

18:00 RODINKA BÉLIER

20:00 MÔJ KRÁĽ

Zdroj a foto : TS Francúzske filmové novinky do Banskej Bystrice prinesie ďalší ročník Crème de la Crème, Slavomír Sochor

 

Pozri tiež

Filmové novinky z Francúzska v Banskej Bystrici

Mimoriadne divácke ohlasy, množstvo vypredaných predstavení a progresívna európska kinematografia. Tak sa dá zhodnotiť druhý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *