Futbalový turnaj o Pohár Jozefa Vengloša jubiluje

V sobotu 15.decembra sa v športovej hale Dukla na banskobystrických Štiavničkách uskutoční 25. ročník medzinárodného halového turnaja žiakov O pohár Jozefa Vengloša.

Na turnaji sa predstavia výbery Stredoslovenského futbalového zväzu,Východoslovenského futbalového zväzu, Mestského futbalového klubu Dukla, FC Nitra, Futbalová škola Mareka Hamšíka Jupie a zahraničný účastník z Českej republiky- Sigma Olomouc. Na turnaji v minulých rokoch štartovali mnohí mladí futbalisti z ktorých niektorí sú ešte i dnes oporami nielen svojich športových klubov ale i slovenskej a českej seniorskej  futbalovej reprezentácie. Stačí z nich spomenúť  Hamšíka, Škriniara, Greguša, Ďuriša, Gyombéra, Pekaríka ,Pačindu či  Stocha a z českých hráčov Přikryla, Reichela, Rozsívala, Pospíšila, Kalasa či Neuera.

Organizátori turnaja pod vedením jeho zakladateľa,úspešného mládežníckeho trénera Petra Benedika sú presvedčení o tom, že i na tohtoročnom turnaji sa objavia nové talenty, ktoré sa v budúcnosti  presadia i v reprezentačných družstvách Slovenskej a Českej republiky. Začiatok turnaja  je o 9,00 hodine a v prvom zápase proti sebe nastúpia Výber Stredoslovenského futbalového zväzu proti Výberu Východoslovenského futbalového zväzu. Hrá sa systémom 2×10 minút každý s každým.

Po skočení tohto futbalového turnaja bude slávnostné uvedenie do života knihy športového publicistu doktora Jozefa Mazára s názvom „Futbaloví anjeli a démoni“. Organizátori turnaja sú presvedčení, že v predvianočnom čase si cestu do športovej haly na Štiavničkách okrem futbalových odborníkov a rodičov zúčastnených hráčov nájdu i mnohí diváci ktorých týmto zároveň  organizátori na tento turnaj pozývajú.

Jožo Ivan, ilustračné foto: Ján Miškovič

Pozri tiež

O pohár 75. výročia SNP na úvod víťazstvá Karvinej a Zlína

Jeden z najstarších futbalových turnajov dorastencov v staručkej Európe začal vo štvrtok 18. júla toho roku písať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *