Futsal Team Levice – MIBA Banská Bystrica 5:2 (3:2)

V predohrávke 7. kola Varta futsal ligy odohrali futsalisti MIBY Banská Bystrica stretnutie v Leviciach, kde ešte neokúsili chuť výhry a do zápasu išli s jasným cieľom, zvíťaziť.

Góly: Gabaš 2, Adami, Rakica, Budovec – Kyjovský, Rafanides
ŽK: Chudý – Čief, Kušnír
150 divákov

Rozhodovali: Budáč, Polomský

V stredajší večer ba Banskobystrickí futsalisti stretli na palubovke Levíc ich “Achillovej päty” z minulých sezón. Domáci žlto-zelení prespali úvod a po góloch ostrostrelca Kyjovského a kapitána Rafanidesa v ôsmej minúte viedla MIBA dvojgólovým rozdielom. V pätnástej minúte time-out Bystrického trénerského tandemu nemal na hráčov pozitívny dopad, naopak, akoby od tohto momentu vypustili agresivitu z hláv a s ňou aj chcenie zápas vyhrať. Trojgólová smršť domácich v priebehu troch minút bola odrazom nekoncentrácie hostí. V druhom polčase sa Banskobystričania s výsledkom snažili robiť, čo mohli, no žiadny gól brankárovi domácich nedokázali streliť, hoci šancí na to mali viac než dosť. Levičania sa ešte dokázali presadiť dvakrát a futsalisti MIBY odišli z Levíc bez bodu. V ďalšom zápase vycestujú do Žiliny, kde ich bude čakať súper z MŠK, s ktorým v otváracom zápase sezóny hrali vyrovnanú partiu a oba tímy z palubovky odišli s jedným bodom.

Richard Bačo, tréner MIBA Banská Bystrica:

„Na tento nás kľúčový zápas sme sa pripravovali zodpovedne. Vedeli sme, že prípadná výhra nás posunie vyššie a zvykne väčší odstup. Žiaľ zlyhali sme, pritom začiatok sa vyvíjal v náš prospech. Viedli sme po desiatich minútach 2:0 a mysleli si, že sa nám nemôže nič stať. Prestali sme behať a začali robiť chyby. Vycítil som, že môže byť zle, tak som zobral time-out. Prízvukoval som chlapcom, že práve teraz musia dávať pozor, aby sa domáci nedostali späť do zápasu. Prišlo to čo sme všetci nechceli, Levičania v priebehu piatich minút otočili zlepenými gólmi skóre a dostali sa späť do zápasu. Mali sme ešte dostatok času, niečo s tým výsledkom urobiť. Vrhli sme sa do útoku, no zakončenie bolo pre nás zakliate. Súper nás prevyšoval bojovnosťou a túžbou po viťazstve a tým jasne ukázal, že body zostanú doma. Pre nás veľké sklamanie z nášho výkonu. Neostáva nám nič iné ako sa z toho poučiť , aby sa to nezopakovalo.“

MIBA Banská Bystrica, foto: Lukáš Mandrák

Pozri tiež

Juniori získali zo štyroch zápasov šesť bodov

Na druhý blok zápasov nastúpili juniori do 17 rokov MIBY Banská Bystrica na domácej palubovke …