Gymnázium M. Kováča bude hostiť učiteľov i žiakov z 9 krajín EÚ

V meste pod Urpínom bude hosťovať 22 zahraničných učiteľov a 32 žiakov z deviatich krajín EÚ, s ktorými sú učitelia i študenti Gymnázia Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici partnermi v rámci projektu ERASMUS+.

Program poskytuje finančné granty na projekty nadnárodnej spolupráce na všetkých stupňoch vzdelávania i na podporu aktivít v oblasti mládeže a športu. V poradí piate projektové stretnutie so zahraničnými partnermi sa uskutoční práve na pôde tohto gymnázia od 21. do 27. februára.

„Gymnázium Mikuláša Kováča má v rámci projektu uzavreté strategické partnerstvá s deviatimi krajinami EÚ; Belgickom, Fínskom, Litvou, Poľskom, Portugalskom, Rumunskom, Španielskom, Talianskom, Tureckom,“ informovala  Lenka Majerová z banskobystrického gymnázia.

Heslo projektu – Kreativita nepozná hranice bude naplnené prostredníctvom aktivít, ktoré naplánoval školský projektový tím na čele s vedúcou projektu Barbarou Marenčákovou počas celého pracovného týždňa.

„V úsilí nadviazať na predchádzajúce štyri úspešné projektové stretnutia v Belgicku, Fínsku, Taliansku a Portugalsku, sme pripravili návštevníkom bohatý pracovný program spojený s poznávaním kultúrnych tradícií nášho mesta – Banskej Bystrice i našej krásnej krajiny,“ dodala Majerová.

Zdroj a ilustr. foto : tasr

Pozri tiež

Otvorenie školského roka

2. septembra sa otvorili dvere do všetkých škôl.  Ako informovala z MsÚ Dominika Mojžišová do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *