Hasičský deň 2018 v Banskej Bystrici

Horúca júnová sobota patrila 16. júna v Banskej Bystrici tým, ktorí s horúčavou často musia vedieť dať rady.  

V priestoroch nákupného centra ESC sa konal už 11. ročník medzinárodnej súťaže TFA Slovakia 2018 (Toughest firefighter`s a­live – Najtvrdšie hasičské prežitie)

Okrem tradičných súťaží pre deti boli pripravené aj ukážky skutočných hasičov a záchranárov. Zatiaľ čo pri vchode od mesta bola najväčšou atrakciou obľúbená pena pre deti, v ktorej sa dokonale vyšantili, na hornom parkovisku prebiehali hasičské súťaže. Návštevníci boli svedkami simulovanej autonehody, pri ktorej jednotlivé tímy museli čo najlepšie zvládnuť posúdenie dopravnej nehody, záchranu zakliesnenej osoby v motorovom vozidle a následne aj odstránenie havarovaných vozidiel z vozovky. Medzi množstvom tímov nechýbali aj domáci banskobystrickí hasiči a v akcii sme zahliadli aj hasičov z družobného mesta Banskej Bystrice, z Hradca Králové z Česka.

Od rána až do približnej 15.00 hod. hasiči predviedli nielen svoje zručnosti a schopnosti, ale aj svoju techniku. Pre deti boli navyše k dispozícii skákacie hrady a počas celej akcie si hasiči a záchranári zabezpečili aj nádherné počasie.

er, foto: mp

 

Pozri tiež

Výjazdy príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji v súvislosti s búrkovou činnosťou a poveternostnou situáciou

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v čase od 28. 7. 2019 6,00 hod. do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *