HAVAROVAL A Z AUTA UŠIEL

Nehoda sa stala v utorok (14.5.) večer po 20.00 hodine vo Zvolene.

Vodič vozidla VW Passat išiel po ceste I/16 v smere od Žiaru nad Hronom na Lučenec, pričom bol z dôvodu spáchania priestupku zastavovaný hliadkou polície. Vodič na výzvy policajtov nereagoval a so svojím vozidlom začal unikať v smere jazdy do Zvolena, pričom ako unikal, jazdil v protismere. Počas riskantnej jazdy v protismere vodič na deliacom ostrovčeku nachádzajúcom sa medzi Neresnickou cestou a cestou I/16 narazil do dopravného značenia a následne prednou časťou vozidla aj do stĺpa verejného osvetlenia. Po dopravnej nehode vodič z miesta nehody ušiel a vozidlo ponechal otvorené na mieste nehody.

Keď hliadka zastavila na mieste nehody, bolo zistené, že sa vo vozidle nachádza spolujazdkyňa, 31-ročná Lučenčanka. K zraneniam osôb pri nehode nedošlo. Polícia už pozná meno muža, ktorý mal vozidlo v čase nehody šoférovať. Malo by ísť o muža z Lučenca, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia a ani ním nikdy nebol, a ktorý už mal v minulosti uložený niekoľkokrát zákaz činnosti viesť motorové vozidlá a tento zákaz aj opakovane porušil. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Sledujte aktuálne správy aj na sociálnej siete facebook na našej oficiálnej stránke polície Banskobystrického kraja www.facebook.com/KRPZBB

Zdroj a foto: TS KRPZBB, Petra Kováčiková

Pozri tiež

Auto nie je „výkladná skriňa“

Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje prípad krádeže vlámaním do motorového vozidla. Ku skutku došlo počas noci …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *