Hlasovanie za najlepšieho športovca a športový kolektív mesta Banská Bystrica spustené

Mesto každoročne oceňuje úspešných športovcov mesta – jednotlivcov, športové kolektívy, trénerov a funkcionárov, ktorí v športovej oblasti dosiahli vynikajúce výsledky a športovými úspechmi zviditeľnili naše mesto doma aj v zahraničí. Novinkou tohto roku bolo internetové hlasovanie o najlepšieho športovca mesta a najlepší športový kolektív mesta.  Návrhy na oceňovanie športovcov mohli zasielať občania na základe informácií zverejnených na webovej stránke mesta a v Radničných novinách v termíne do 15.1.2019.

Internetové hlasovanie bude prebieha v termíne od 1.-8.2.2019 http://www.banskabystrica.sk/?id_menu=109824

Kategória juniori / olympijské športy

1. Oliver Hrudkay – atletika (ŠK Dukla Banská Bystrica)
MS: –
ME: – U18 – 5.miesto (štafeta 100m – 200m – 300m – 400m) – nový slovenský rekord
M SR: 2. miesto (200m) – halové M SR
3. miesto (60m) – halové M SR
3. miesto (100m) – vonkajšie M SR
3. miesto (200m) – vonkajšie M SR
Finále atletickej ligy mužov (súťaž družstiev) – 3.miesto

2. Leon Sloboda – tenis ( TC Baseline Banská Bystrica)
MS:
ME:
M SR: Majster Slovenska 2018 v družstvách
Majster ČR 2018 v družstvách
Víťaz 14 turnajov v dvojhre v SR a ČR za rok 2018

3. Filip Révaj – atletika / AK Svetlošák Banská Bystrica
MS: – MS žiakov v cezpoľnom behu v Paríži
ME: – ME v Györi
M SR: Dvojnásobný majster Slovenska na 800m a 1500m

4. Tomáš Romaňák – vzpieranie / ŠK Dukla Banská Bystrica
MS:
ME: 3 x 8. miesto v trhu, nadhode a dvojboji
M SR: 3 x 1. miesto v trhu, nadhode a dvojboji
5. Vladimír Škapec – vzpieranie / ŠK Dukla Banská Bystrica
MS: –
ME: 13. miesto v trhu, nadhode a dvojboji
M SR: 3 x 1. miesto v trhu, nadhode a dvojboji

6. Benjamín Maťašaje – džudo / VŠC Dukla Banská Bystrica
MS: –
ME: 9.miesto v džude, nad 90kg, Sarajevo
M SR:

7. Alex Barto – džudo / VŠC Dukla Banská Bystrica
MS: –
ME:
M SR:
5.miesto Olympijské hry mládeže Buenos Aires, džudo, do 81 kg

8. Lujza Paliderová – atletika / AK ŠK UMB Banská Bystrica
MS: –
ME: –
M SR: 1. miesto – skok o žrdi – halové M SR dorast, Bratislava
1. miesto – skok o žrdi – M SR juniorov, Dubnica n. Váhom
1. miesto – skok o žrdi – M SR mužov a žien, Trnava
1. miesto – skok o žrdi – M SR mužov a žien do 23 rokov, Bratislava
1. miesto – Finále Atletickej ligy Dubnica n. Váhom, súťaž družstiev (hosťovala v klube ŠK Dukla Banská Bystrica

9. Kristína Pýchová – športová gymnastika / GK ŠK UMB Banská Bystrica
MS: –
ME: – 23.miesto – preskok, Glasgow
M SR: 1. miesto – viacboj – M SR junioriek
1. miesto – preskok – M SR junioriek
1. miesto – bradlá – M SR junioriek
1. miesto – kladina – M SR junioriek
1. miesto – akrobacia – M SR junioriek

10. Patrik Nemčok – chôdza / ŠK BCF Dukla Banská Bystrica
MS: –
ME: –
M SR: 1. miesto – halové M SR , 2000m, starší žiaci, Bratislava
1. miesto – M SR, 3000 m, starší žiaci, Trnava
3. miesto – M SR, 5000 m, dorastenci, Banská Bystrica
Medzištátne turnaje: 1.miesto – 3000m, starší žiaci, Györ (HUN)
1.miesto – 3000m, starší žiaci, Dudince
1.miesto – 5000m, dorastenci, Poděbrady (CZE)
1.miesto – 3000m, starší žiaci, Borský Mikuláš
2.miesto – 3000m, dorastenci, Hlohovec
1.miesto – 3000m starší žiaci, Simnas (LTU)

Kategória juniori / neolympijské športy

1. Barbora Krnáčová – moderný trojboj a biathle / ŠK Raja Banská Bystrica
MS: –
ME: –
M SR: dvojnásobná majsterka Slovenska v modernom trojboji a biatle
2. Oliver Kurek – ťažká atletika / ŠK KORNEL Banská Bystrica
MS: – 1.miesto – MS dorastu – silový trojboj a mŕtvy ťah
ME: – 1.miesto – ME dorastu – mŕtvy ťah
M SR: 1.miesto – M SR dorastu – silový trojboj a mŕtvy ťah

3. Nikoleta Šubová – bikini fitness / Fitness Sásová
MS: – 1.miesto , bikini fitness do 161 cm
ME: – 2.miesto, bikini fitness do 161 cm
M SR: 1.miesto, bikini fitness do 161 cm

4. Lukáš Strapec – šach / Šachový klub Junior pri CVČ Banská Bystrica a MOMS
MS: –
ME: –
M SR: 1.miesto – M SR v rapid šachu 2018 v kat CH08
2. miesto – M SR v šachu 2018
GPX pohár SR 2018 – 1.miesto v CH08
3. miesto – MEU 2018 v ČR v kat. chlapcov o 8 rokov
4. miesto – MEU 2018 v Ružomberku v rapid šachu

5. Filip Haring – šach / Šachový klub Junior pri CVČ Banská Bystrica a MOMS
MS: –
ME: –
M SR: 2.miesto – M SR v dorasteneckej lige 2018
2. miesto – M SR do 16 rokov

Kategória seniori / olympijské športy

1. Marek Hamšík futbal / SSC Neapol
MS: –
ME: –
M SR: –
Reprezentant SR v futbale, kapitán SSC Neapol (Serie A)

2. Richard Nagy – plávanie / ŠK Dukla Banská Bystrica
MS: 9.miesto – Hangzou, Čína 2018 – 400m polohové preteky
ME: 8. a 9.miesto – Glasgow 2018
M SR: 5 titulov na letných M SR, splnený limit na MS 2019 v kórejskom Gwangju

3. Matej Tóth – chôdza / VŠC Dukla Banská Bystrica
MS: –
ME: 2.miesto, chôdza na 50 km, ME Berlín
M SR:

4. Anastasia Kuzmina – biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
MS: –
ME:
M SR:
OH: Pjongčchang 2018: 1.miesto, biatlon, hromadný štart
2.miesto, biatlon, stíhacie preteky
2.miesto, biatlon, vytrvalostné preteky
Svetový pohár 2017/18: 1.miesto, biatlon, hromadný štart

5. Paulína Fialková – biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
MS: –
ME:
M SR:
OH: Pjongčchang 2018: 5.miesto, biatlon, vytrvalostné preteky
SP Hochfilzen: 2.miesto, biatlon, hromadný štart
3.miesto, biatlon, šprint
SP Pokljuka 3.miesto, biatlon, stíhacie preteky

6. Mária Katerinka Czaková – atletika / VŠC Dukla Banská Bystrica
MS: –
ME: 6.miesto, chôdza na 50km, ME Berlín 2018
M SR:

Kategória seniori / neolympijské športy

1. Paulína Fialková – letný biatlon / VŠC Dukla Banská Bystrica
MS: 1.miesto, letný biatlon, MS Nové Mesto na Morave, špint
2.miesto, letný biatlon, MS Nové Mesto na Morave, stíhacie preteky
ME:
M SR:

2. Barbora Syč Kriváňová – crossminton / Lokomotíva Banská Bystrica – oddiel
badmintonu a speed badmintonu
MS:
ME:
M SR:
Svetový Pohár majstrov: 1.miesto – Crossminton ICO, ženy
1.miesto – Crossminton ICO, ženy štvorhra
Slovak OPEN (B.Bystrica): 2.miesto – Crossminton ICO, ženy

3. Igor Golecký – ťažká atletika / ŠK KORNEL Banská Bystrica
MS: 1.miesto – mŕtvy ťah, kat. do 100 kg
2.miesto – silový trojboj do 100 kg
ME:
M SR: 1.miesto – mŕtvy ťah, kat. do 100 kg
1.miesto – silový trojboj do 100 kg

4. Ondrej Hudák – ťažká atletika / ŠK KORNEL Banská Bystrica
MS: 1.miesto – tlak na laičke, kat. Masters EQ do 125 kg, výkon 300 kg
ME:
M SR: Absolútny majster Slovenska v silovom trojboji EQ Masters a OPEN
Víťaz EVLS PRAGUE 2018

Kategória telesne postihnutí športovci

1. Marián Kuřeja, paralympionik, atletika / ŠK Sportlife BB
MS: –
ME: 2. miesto – ME Berlín 2018 – atletika – hod kuželkou
M SR: 1. miesto – M SR – hod kužeľkou
Medzinárodné turnaje
1.miesto – Majstrovstvá ČR 2018 – hod kuželkou
1.miesto – Svetový pohár Dubaj 2018 – hod kužeľkou a 3×1. miesto – hod diskom
1.miesto – Svetový pohár Ancona (ITA) 2018 – hod kuželkou

2. Tomáš Král, telesne postihnutý športovec – boccia ocenený v roku 2018
MS: 6. miesto – MS Anglicko – jednotlivci
ME: –
M SR: 1.miesto – M SR družstvá, 1. Miesto – M SR – jednotlivci
Medzinárodné turnaje:
2.miesto družstvá – Boccia World Open Portugalsko
2.miesto družstvá – Boccia Regional Open Poľsko
3.miesto jednotlivci – Boccia Regional Open Poľsko
3.miesto jednotlivci – Boccia World Open Dubaj
5.miesto družstvá – Boccia World Open Dubaj

Kategória veteráni

1. Vladimír Výbošťok – atletika
MS: 2.miesto – Malaga 2018 – v šprinte na 100m
ME: 3.miesto – HME 2018 v Madride – v šprinte na 60m
M SR: –
Zlatá tretra na 100m šprint – najlepší prepočítaný čas

2. František Kmeť – Autošport Kmeť
MS: –
ME: 1.miesto 2016 a 2018 v jazde historických automobilov do vrchu – zóna Stredná Európa
M SR: –

Kategória športové kolektívy

1. UMB Hockey team
1. miesto – Európska univerzitná hokejová liga
2.miesto – Student Hockey Challenge (Rusko)

2. Klub slovenských turistov Banská Bystrica – Kremnička
V roku 2018 klub oslávil 40 rokov činnosti. Ročne je v priemere organizovaných 60 podujatí
a klub je v regióne garantom kurzov vysokohorskej turistiky

3. Plavecký oddiel ŠK Dukla Banská Bystrica
MS v Hangzou (Čína): 9.miesto – Richard Nagy, 12.miesto – Tomáš Klobučník
ME – 8. a 9.miesto – Richard Nagy, 17. a 19.miesto – Tomáš Klobučník
M SR: 12 zlatých, 2 strieborné a 2 bronzové medaile + 10 ďalších umiestnení v top 10.

4. TC BASELINE Banská Bystrica
Družstvo mužov
5.miesto v extralige v tenise
Historicky prvé umiestnenie družstva mužov v najvyššej slovenskej tenisovej súťaži
Družstvo starších žiakov
Majstri Slovenska v tenise
Vo veľkej a silnej konkurencii sa stali majstrami SR.
Družstvo chlapcov do 10 rokov
Víťazi detského Davis Cupu – majstri Slovenska
V silnej konkurencii po prvý raz v 14-ročnej histórii vybojovali rozhodujúce body iba 9-roční chlapci

5. BK ŠKP 08 Banská Bystrica
MS: –
ME:
M SR: 2. miesto MSR v kategórii kadetiek
Zisk titulu vicemajster na M SR v kategórii kadetiek. V družstve vyrastajú nádejné talenty a sú zaraďované do širších reprezentačných výberov. 6 hráčok je v sezóne 2018/2019 zaradených do extraligového družstva žien.

6. Reprezentačná štafeta žien v biatlone (Paulína Fialková, Anastasia Kuzmina, Terézia Poliaková, Ivona Fialková)
MS: –
ME:
M SR:
OH v Pjongčchangu: 5.miesto v štafete žien

7. ŠK BCF Dukla Banská Bystrica
MS: –
ME:
M SR: halové M SR v chôdzi:
2.miesto – 1000 m, mladší žiaci – Filip Krestianko
1.miesto – 2000 m, starší žiaci – Patrik Nemčok
3.miesto – 2000 m, starší žiaci – Michal Duda
3.miesto – 2000m, staršie žiačky – Anežka Krestianková
3.miesto – 3000m, dorastenky – Lucia Rusková
M SR v atletike:
1.miesto – 2000 m, mladší žiaci – Filip Krestianko
2.miesto – 2000 m, mladší žiaci – Lukáš Rosenbaum
1.miesto – 3000 m, starší žiaci – Patrik Nemčok
2.miesto – 3000 m, starší žiaci – Michal Duda
3.miesto – 3000m, starší žiaci – Filip Krestianko
3. miesto – 5000 m, dorastenci – Patrik Nemčok
Medzištátne stretnutie v atletike U16 Györ:
1. miesto – 3000 m – Patrik Nemčok
7. miesto – 3000 m – Michal Duda
Klub zaznamenal výrazné úspechy na Majstrovstvách Slovenska v atletike, kde mládežnícki pretekári a pretekárky v roku 2018 vybojovali 3 zlaté, 4 strieborné a 4 bronzové medaile. O výrazný úspech sa postaral pretekár ŠK BCF Dukla BB Patrik Nemčok, ktorý zvíťazil na medzištátnom 5-stretnutí v maďarskom Györi výkonom, ktorý bol vyhlásený za najlepší z celej reprezentácie Slovenska. Výborným 7. miestom na tomto 5-stretnutí podčiarkol odbornú a systematickú prácu s mládežou v ŠK BCF Dukla BB jeho oddielový kolega Michal Duda. Pretekári pretekárky ŠK BCF Dukla BB si z medzinárodných podujatí v atletickej chôdzi v Poděbradoch (CZE), Simnase (LTU), Dudinciach, Borskom Mikuláši, Hlohovci, Žiari nad Hronom a Banskej Bystrici vybojovali celkom 32 zlatých, 30 strieborných a 20 bronzových medailí.

8. ŠK Centrum mládeže karate Banská Bystrica
MS: –
ME:
M SR: M SR detí a žiakov – 6 zlatých, 4 strieborné, 5 bronzových medailí – najúspešnejší Slovenský klub v konkurencii 49 klubov, ŠK Centrum mládeže karate Banská Bystrica je klub karate, ktorý sa venuje deťom a mládeži. Klub pôsobí v meste dlhodobo, pomáha rozvíjať športový talent mladých ľudí a ponúka im zdravú a spoločensky žiadúcu alternatívu trávenia voľného času. Klub dlhodobo dosahuje vynikajúce výsledky, čoho dôkazom sú umiestnenia na Majstrovstvách Slovenskej republiky detí a žiakov 2018. Klub dosahuje pravidelne úspechy na národnej aj medzinárodnej úrovni. Medzi odchovancov klubu patrí reprezentantka Dominika Tatárová, viacnásobná medailistka z MS, ME a Svetového pohára.

9. HC ´05 Banská Bystrica
MS:
ME:
M SR: 1.miesto – extraliga v ľadovom hokeji seniorov
Obhajoba titulu v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, a účast v Lige Majstrov 2018/19

10. Lokomotíva Banská Bystrica – oddiel badmintonu a speed badmintonu
MS:
ME: 3.miesto – Crossminton ICO, kategória muži štvorhra
M SR:
Svetový pohár družstiev: 3.miesto – Crossminton ICO
Svetový pohár majstrov: 2x 1.miesto – Crossminton ICO
Lokomotíva Banská Bystrica v roku 2018 úspešne reprezentovala Banskú Bystricu ako aj celé Slovensko a získala celkovo 21 pódiových umiestnení a to: 6 x 1.miesto, 5 x 2.miesto a 10 x, 3.miesto v jednotlivých turnajoch, ktoré sú zaradené do svetového rebríčka svetovej federácie Crossmintonu.

11. K-Dance Banská Bystrica
MS: –
ME: 1.miesto – freestyle, ME v Nemecku
M SR:
9-12 ročné dievčatá (Aneta Šotiková, Nina Mesiarkinová, Nina Michalidesová, Barbora Selecká, Stelka Šestáková, Timea Malatincová), 1.krát v histórii SR a mesta BB získali titul majsteriek Európy, čím reprezentovali Slovensko a takisto mesto BB na najvyššej úrovni.

 

zdroj Mesto BB

Pozri tiež

Hlasujte za najlepšieho športovca a kolektív mesta pod Urpínom online

Hľadáme víťaza internetového hlasovania   Priestory Robotníckeho domu privítajú v marci desiatky známych športových osobností, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *