Horiaca záhrada bude vyučovať prvýkrát.

Medzinárodný šanonový festival, Burning garden 2019, Horiaca záhrada, ktorý už niekoľko rokov prináša vystúpenia zaujímavých hostí do Záhrady Chavivy Reik v Banskej Bystrici, tento rok hostí dámu českého herectva a židovského šansónu, Hanu Frejkovú s kapelou.

Hana Frejková, česká herečka, členka viacerých pražských divadiel, či jedna z postáv viac ako 47 českých či v medzinárodnej koprodukcii snímaných filmov, medzi inými Snovborďáci, Colette, Komisár Maigret, Citadela, či americký film Vzostup zla, ocenený dvoma cenami Emmy v roku 2005, prináša 11. decembra o 18.00 hod do Kinosály Múzea Slovenského národného povstania dynamické vystúpenie šansoniérky. Jej osobitný osud zmiešanej židovsko-nemeckej rodiny a drámou s politickým pozadím, vnáša do šansónov tejto jedinečnej umelkyne zvláštnu dravosť a bolestivú nostalgiu. Jej vystúpenia sú originálne a nekopírovateľné.

Hana Frejková so svojimi skúsenosťami skvelej herečky a muzikálovej speváčky v Muzikáloch Mníšky, prináša do Banskej Bystrice nielen svoje koncertné vystúpenie. Poprvýkrát v rámci festivalu organizátor podujatia, cult-E Európska kultúra občianske združenie, v spolupráci s Akadémiou umení, Fakultou múzických umení a s podporou mesta Banská Bystrica, uskutoční 11. decembra o 11.00 hod. v Koncertnej sieni pre študentov workshop v oblasti hereckého prejavu v šansóne. Vstup na obe podujatia je voľný!!!

Jana Orlická, foto ilustr.red

Pozri tiež

ROZSIAHLA PÁTRACIA AKCIA V KREMNICKÝCH HORÁCH

Od včera večera prebieha v Kremnici a okolí rozsiahla pátracia akcia po 22-ročnom Miroslavovi Szabovi …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *