Idete na kúpalisko? Pozor, zlodeji neprázdninujú!

Osuška prehodená cez tašku. V taške mobil, peňaženka, kľúče od auta, fotoaparát. Tiež to tak robíte? Pokiaľ nechcete uľahčiť prácu zlodejom, tak to nerobte.

Neberte si so sebou na deku či osušku príliš veľkú hotovosť. Vyššiu sumu peňazí, doklady a osobné veci si odložte do uzamykacích skriniek alebo trezorov. Ak ste na prírodnom kúpalisku, mala by jedna osoba zostať na deke, aby dohliadala na odložené veci.

Nezabúdajte ani na svoje auto. Nie je predsa hanbou prejsť okolo auta a skontrolovať, či ste dobre uzamkli dvere a pozatvárali všetky okná. Na viditeľnom mieste určite nenechávajte žiadne cenné veci, doklady, kabelky, kufríky, ktoré sú veľkým lákadlom pre zlodejov.

Ak predsa len dôjde k odcudzeniu vašich vecí, v prvom rade volajte políciu. Kontaktujte aj vedenie kúpaliska alebo zamestnancov a popýtajte sa aj ľudí v blízkosti miesta, kde vás okradli. Je možné, že si všimli podozrivé osoby a vedia ich opísať.

Zdroj a foto: Polícia SR

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *