Igora Kašpera na post primátora mesta podporia koaličné strany

Banská Bystrica má prvého kandidáta na primátora mesta. Tohtoročné komunálne voľby sa blížia a krajský i mestský poslanec Igor Kašper, ktorý vo voľbách do BBSK získal ako poslanec najviac hlasov, sa rozhodol svoju kandidatúru oznámiť ešte pred letnými prázdninami.

V stredu krátko po obede to oznámil s tým, že kandidovať bude ako nezávislý. Prijal podporou strán SaS, OĽaNO, hnutí Sme rodina, KDH a Progresívne Slovensko. Pri jeho oficiálnom oznámení kandidatúry ho svojou osobnou prítomnosťou prišli podporiť podpredseda SaS Ľubomír Galko a predseda Sme rodina Boris Kollár. Nechýbali ani zástupcovia ďalších politických subjektov Janka Miková za KDH, Anna Verešová za OĽaNO a Peter Brozman za Progresívne Slovensko.

Vo svojom príhovore naznačil akým smerom by chcel viesť Banskú Bystricu v prípade svojho zvolenia za primátora. Hovoril o meste, kde by mala vládnuť rovnosť šancí. Ako príklad uviedol deti zo štátnych a súkromných škôl, na ktoré v súčasnosti dostávajú riaditelia rozdielne príspevky a táto téma bola už niekoľkokrát na pretrase v mestskom zastupiteľstve. Kašper by rád obmedzil reklamný smog a znížil počet billboardov na celom území mesta. Chcel by tiež mesto bez herní a pokúsiť sa vyriešiť takisto zložitý problém s parkovaním, resp. parkovným. Parkovné v Banskej Bystrici vyberá súkromná spoločnosť, ktorá má garantovaný ročný zisk a to by chcel Igor Kašper zmeniť. Parkovné by podľa neho malo v plnej výške patriť mestu.

Pomoc rodinám, to je ďalšou prioritou prvého kandidáta na banskobystrického primátora. Ako najvhodnejší spôsob pomoci mladým rodinám vidí výstavbu nájomných bytov, ktorá podľa jeho slov v Banskej Bystrici už niekoľko rokov úplne stagnuje. Vie si predstaviť taký spôsob výstavby, ktorá by nezaťažila mestský rozpočet.

Tak ako pred župnými voľbami, prišiel s veľkou výzvou Igor Kašper aj tentokrát. Zatiaľ čo predtým sa odhodlal navštíviť všetky obce a mestá v banskobystrickom kraji, čo sa mu aj podarilo, do primátorských volieb sa chce stretnúť s viac ako 10.000 ľuďmi, vypočuť si ich a hľadať spoločné riešenia. Či sa mu podarí naplniť aj tento odvážny plán, to sa obyvatelia Banskej Bystrice dozvedia už na jeseň.

Ako znepokojujúce uviedol, že okolo súčasného primátora sa zdržiavajú ľudia, ktorí Banskej Bystrici nielenže nepomáhajú, ale jej dokonca škodia. Konkrétne mená nechcel konkretizovať, ale je pripravený všetko objasniť v príhodný čas.

Na svoju kampaň počíta so sumou 30.000 až 40.000 eur, pričom časťou by mu mali prispieť aj strany a hnutia, ktoré sa za neho postavili. Plánuje založiť transparentný účet, kde by mohli prispievať aj občania a ako samozrejmosť je pripravený použiť aj svoj osobný vklad.

er, foto: mp

 

Pozri tiež

Bude Kašper prekvapením volieb v BBSK?

Médiá o ňom nepíšu, v prieskumoch mu odoberajú percentá, no napriek tomu ho podporuje 1/2 kraja. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *