Informácie mesta Banská Bystrica k prezidentským voľbám 2019

Vo voľbách prezidenta SR 2019 môže v meste Banská Bystrica voliť 64 282 oprávnených voličov, ktorí môžu v prvom i  v druhom kole volieb voliť v 77-ich volebných miestnostiach v 35 budovách na celom území mesta a aj v jeho okrajových častiach.

Do okrskových volebných komisií bolo delegovaných celkom 468 členov a 77 zapisovateľov. Okrem toho sa o prípravu a plynulý priebeh volieb bude starať približne 50 zamestnancov mesta.

Občania mesta, ktorí nebudú v čase volieb môcť navštíviť svoju volebnú miestnosť a dali si vystaviť hlasovací preukaz, môžu voliť v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku. Hlasovacie preukazy sa občanom vystavujú ešte aj dnes dopoludnia. O hlasovací preukaz do 11:00 hod. požiadalo spolu 1909 občanov pre prvé kolo volieb a 1767 občanov pre druhé kolo volieb. Na územie Slovenskej republiky bolo rozoslaných doporučenou poštou 919 voličských preukazov. Napriek tomu, že sa nedá voliť mimo SR, bolo do Českej republiky zaslaných 115 zásielok, aby voliči mohli voliť v najbližších okresoch SR. Žiaľ, máme šesť neprevzatých zásielok, ktoré budú distribuované do pôvodných volebných okrskov, ak by chceli voliči odvoliť tam. V meste je evidovaných 1558 občanov bez domova (s trvalým pobytom mesto Banská Bystrica), ktorí môžu voliť vo volebnom okrsku č. 7 v Základnej škole, Trieda SNP 20.

Občania, ktorí sa v deň volieb nemôžu dostaviť zo závažných zdravotných dôvodov do volebnej miestnosti, môžu požiadať o voľbu do prenosnej volebnej schránky v mieste bydliska. Všetky volebné miestnosti sa v našom meste otvoria zajtra o 7:00 hod. a uzavrú sa o 22:00 hod.

TS: Dominika Smoleňová, lustračné foto: Priekopník

Pozri tiež

Lepšie možnosti pre turistov i milovníkov cyklistiky

Mesto pod Urpínom aj jeho okolie ponúka nadšencom turistiky či histórie mnoho tipov na zaujímavé …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *