Inšpiratívna obec – starosta s rodinou ide príkladom

Inšpiratívna obec v tomto nečakanom období. Starosta s rodinou, ktorý sa aj stará – Ľubietovský starosta Pavel Zajac ide príkladom. Inšpiruje aj obce v okolí?

Spolu s manželkou vyrábajú jednorazové rúška pre občanov, ktorí potrebujú niečo nakúpiť. Začali už s prvou stovkou. Pridajú sa zodpovedne obyvatelia, či ostanú čakať že sa o nich postará nová vláda, či Európska únia? Koľko minút čakania a nezodpovedného bezohľadného chovania stojí Život človeka? Historická, kedysi slávna slovenská, kráľovská, banícka obec aj dnes môže byť vzorom každému, kto si váži svoj vlastný život aj životy svojich blízkych. Zajacovci robia viac, než povinnosť – je to Láska k ľuďom.

Zároveň starosta vyzýva  občanov, hlavne dôchodcov,  že ak budú potrebovať pomôcť zabezpečiť nákup, alebo iné potreby, s dôverou  sa môžu obrátiť na obec, aby im s tým pomohla. „Sme aj v týchto ťažkých chvíľach pripravení Vám pomôcť. Volajte na obecný úrad 048/4195231, 048/4195410, 048/2289011, 048/2289013, 048/2289014, alebo starostovi 048/2289010, alebo mobil 0903 555 451.“ Uvádza na fb profile starosta.

„Vážení občania chcem Vás pochváliť za disciplínu pri dodržiavaní protinákazových nariadení. Taktiež chcem pochváliť všetky šikovné gazdinky, ktoré začali doma vyrábať rúška. Je to veľmi dôležité na to, aby sme neohrozili zdravie lekárov, predavačiek, proste všetkých, ktorí zabezpečujú chod celej komunity. Z tohto dôvodu oznamujem všetkým, že od zajtra Vás pustia do obchodu, do autobusu a na úrad iba s rúškou na tvári. Rešpektujme to, aby ľudia, ktorí nás obsluhujú sa cítili bezpečnejšie. My sme doma pripravili na zajtrajší deň 100 ks jednorazových rúšok, pre všetkých ktorým ešte chýbajú a nebudú môcť ísť do obchodu, či na úrad.“ Píše na sociálnej sieti starosta Pavel Zajac.

Zvládnime to spoločne!

 

ek, foto: fb P. Zajac

Pozri tiež

Samospráva v spolupráci s UMB chce znížiť podiel neplatičov miestnych daní a poplatkov

Každá samospráva sa stretáva s neplatičmi miestnych daní a poplatkov. Napriek tomu, že všetky mestá zasielajú …

2 komentáre

  1. Takíto starosta má byť v každej obci a politické strany berte si príklad z obyčajného človeka

  2. musím povedať, že nie len tento.U nás v dedine dobrovoľníčky šijú, starosta nám pomáha od samého začiatku a tento nápad už prevzali aj okolité obce,Len o nás nikto nepíše

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *