IV. kolo seriálu Žiackej chodeckej ligy už tento štvrtok

Organizátori ŠK BCF Dukla Banská Bystrica a VŠC Dukla Banská Bystrica privítajú účastníkov a účastníčky predposledného IV. kola päťkolovej súťaže v atletickej chôdzi Žiackej chodeckej ligy už tento štvrtok 12. apríla.

 „Súťažiť sa bude v prípade priaznivého počasia vonku na štadióne SNP na Štiavničkách, v opačnom prípade sa súťaž presunie na Športovú halu Dukla. Ku 16 školským družstvám z Banskej Bystrice, Žiaru nad Hronom, Hliníka nad Hronom, Beňuša, Bacúcha, Badína, Brezna, Borského Svätého Jura, Slovenskej Ľupče a nemeckého Stendalu by malo pribudnúť aj družstvo z Revúcej, ktoré prisľúbilo jeho premiérovú účasť práve na IV. kole,“

povedala Lucia Kršňáková –  tajomníčka Žiackej chodeckej ligy.

Po troch kolách je zatiaľ na čele ZŠ Radvanská 1 z Banskej Bystrice z 286 bodmi. Dvestobodovú hranicu prekonala aj druhá v poradí ZŠ JGT Gaštanová z Banskej Bystrice z 237 bodmi. Aj doposiaľ vedúci žiaci a žiačky v súťaži jednotlivcov, krátko pred finále, ktoré sa uskutoční 31. mája v Parku pod Pamätníkom SNP neponechajú nič na náhodu.

„V mene organizátorov pozývam všetkých priaznivcov atletickej chôdze, ako aj športu mládeže na toto zaujímavé žiacke zápolenie v našej najúspešnejšej atletickej disciplíne,“

pozýva všetkých tajomníčka Kršňáková.

Hlavnými partnermi projektu sú BCF s.r.o. a o.z. Erika Karová. Partnermi XI. ročníka  sú Slovenský atletický zväz a mesto Banská Bystrica, ktorí prispeli finančnou podporou. Mediálnymi partnermi sú Priekopník, TV Hronka, Športlandia a Svet ŠPORTU.

lk, foto: archív ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Vo štvrtkovom Finále pod Pamätníkom SNP vyvrcholí XII. ročník Žiackej chodeckej ligy

Finále XII. ročníka Žiackej chodeckej ligy v školskom roku 2018/2019 uzatvorí plejádu 5-kolovej súťaže v atletickej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *