A je to tu 10. ročník podujatia Hurá prázdniny

Máte už program na piatok 25. júna? Megaúspešné podujatie určené rodinám a deťom je tu pre vás v jubilejnom 10. ročníku. Zakončite školský rok s deťmi v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici akciou HURÁ PRÁZDNINY 2021.

Začíname o 14 tej hodine, tak sa poď po škole trochu zabaviť. Čaká na vás opäť nezabudnuteľný bohatý program, o ktorý sa postarajú hlavní organizátori spolu s desiatkami partnerov. Najväčším lákadlom bude vystúpenie hudobnej skupiny Ploštín punk, ktorá pripraví deťom na pódiu krásnu pesničkovú show. Pódium bude priestorom aj pre prezentáciu talentov z folklórneho súboru DFS Drienka zo Slovenskej Ľupče, tanečnej školy Jannete  Fáberovej a tanečnej latino školy Ardenza.

V tieni stromov, pod rúškom tajomstva, bude pre deti pripravený Dračí príbeh. Súčasťou predstavenia, ktoré má krásnu kostýmovú i scénickú výpravu, budú aj darčeky pre deti, korunky a papierové meče, ktoré deťom budú pripomínať nádherný zážitok z tohto umeleckého vystúpenia. Na pamiatku sa môžete odfotiť s drakom alebo princeznou.

Na malých i veľkých návštevníkov čakajú zážitkové stanovištia s rôznym zameraním. Priaznivcov športu poteší tenis, atletika – atletická škôlka, džudo, thajský box, karatisti, strieľať sa bude i z laserových pušiek.  Deti si vyskúšajú šermovanie s Luckou Kršňákovou alebo tenis v Baseline sport aréne. Penová show nesmie chýbať teraz nám ju pripravia dobrovoľný hasiči s Badína. Podujatia tohto typu sa nemôžu zaobísť bez stanovíšť polície, či už mestskej alebo tej štátnej. Stanovištia s enviro zameraním, ktoré zabezpečia pracovníci Slovenskej agentúry životného prostredia , OZ Vydra a CBS spol, s.r.o.,  deťom okrem zábavy pripravia množstvo aktivít súvisiacich s našou prírodou a vtiahnu ich tak do tajov jej krás.

Okrem tajov prírody deti môžu nazrieť aj do tajov hudby a to v stánku Sonyta-music, detského hudobného centra, kde si deti zahrajú na hudobné nástroje. Vytvoriť si vlastný obrázok budú môcť malí aj veľkí pri stánku OZ Kompas – centrum rozvoja a SPOSA BB. Tvorivé dielne,  vyfarbovanie, či pocitový chodník, toto všetko na vás čaká a to je len malá časť z celkového pripravovaného programu. Obohatením podujatia bude virtuálna realita 3DMIX, kde si návštevníci budú môcť vyskúšať náučné programy pre deti. Skladanie mapy Slovenska, či veľkého pexesa bude čakať pre malých návštevníkov pri stánku CBS. Prekvapenie pre malých aj veľkých bude v stánku RUVIREX. V stánku Komunitného centra Fončorda si môžete vyskúšať hry a aktivity pre deti predškolského veku.

Po absolvovaní stanovíšť, na ktorých deti budú zbierať pečiatky, vďaka ktorým dostanú medailu a darčk. Pripravená je bohatá tombola a skvelé ceny. Svoju zvyšnú energiu budú môcť využiť na vybláznenie sa v nafukovacích skákacích hradoch, ktoré budú pripravené počas celého dňa.

Súčasťou podujatia budú autogramiády úspešných športovcov VŠC Dukly Banská Bystrica a HC 05 . V priestoroch pred hotelom Lux si budete môcť vyskúšať jazdu na motorkách.

Vstupné na podujatie a všetky atrakcie je zadarmo, ale v obmedzenej kapacite, nakoľko stále platí dodržiavanie  hygienických a protiepidemických opatrení. Vstup na podujatie s rúškom!

Podujatím budú sprevádzať obľúbená moderátorka  Andrea Urbašíková.

Teší sa na vás tím Nadácie Eriky Karovej s partnermi.

Nadácia Eriky Karovej, foto: ilustračné mp

Pozri tiež

Foto: Pilotný projekt Petržalskej päťky – chodeckých pretekov v atletickej chôdzi úspešne

V sobotu 24. júla 2021 sa uskutočnili chodecké preteky v atletickej chôdzi Petržalská päťka. Pilotný ročník …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *